אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיידוף מבקש שחרור מוקדם מהכלא: "אני גוסס" צילום: בלומברג

מיידוף מבקש שחרור מוקדם מהכלא: "אני גוסס"

הנוכל בן ה-81 שהורשע בהונאת הפונזי הגדולה בהיסטוריה ונשלח לכלא ל-150 שנה, טוען כי נשארו לו פחות מ-18 חודשים לחיות - ומבקש רחמים

06.02.2020, 00:00 | שירות כלכליסט

ברני מיידוף מבקש שחרור מוקדם: איש העסקים שהורשע ב-2009 בעבירת הפונזי הגדולה אי פעם מבקש מבית המשפט לפעול לפנים משורת הדין ולשחרר אותו על סמך העובדה שהוא גוסס ממחלת כליות.

עורך דינו של מיידוף, ברנדון סמפל (Brandon Sample) טוען בבקשה שהגיש מטעמו לבית המשפט כי למרשו נותרו פחות מ-18 חודשים לחיות.  

מיידוף, ריצה 10 שנים מתוך 150 השנים שנגזרו עליו בכלא, צילום: בלומברג מיידוף, ריצה 10 שנים מתוך 150 השנים שנגזרו עליו בכלא | צילום: בלומברג מיידוף, ריצה 10 שנים מתוך 150 השנים שנגזרו עליו בכלא, צילום: בלומברג

 בבקשה נאמר שמיידוף, בן ה-81, סובל מאי ספיקת כליות בדרגה חמורה. הוא מרצה עונש של 150 שנות מאסר במתקן כלא פדרלי בצפון קרולינה ורק לפני שבעה חודשים הגיש בקשה לנשיא דולנד טראמפ לקיצור עונשו (צו שבסמכות הנשיא שאין משמעותו חנינה).

הונאת הפונזי של מיידוף שנחשפה ב-2008 כאשר אנשים ביקשו להוציא את הכסף שהפקידו בחשבונות של מיידוף – היקף ההונאה מוערך במעל 65 מיליארד דולר. "מיידוף אינו מכחיש את חומרת פשעיו ואינו מעוניין להפחית מהסבל שגרם לקורבנות שלו. הוא הביע חרטה מלאה על מעשיו", נאמר בבקשה.

עוד נאמר בפנייה כי "עתה, לאחר יותר מ-10 שנות מאסר וכאשר נותרו לו פחות מ-18 חודשים לחיות, מיידוף פונה מתוך ענווה לבית המשפט בבקשה שיורה על מעט חסד שיעשה עימו".

עורך הדין סמפל טוען עוד כי תקופת המאסר שנקבעה שהיתה "צודקת ופופורציונלית לפשע בעת גזר הדין, הפכה לחמורה באופן בלתי פרופורציונאלי לנוכח שינוי הנסיבות והמחלה הסופנית. מערכת הכליאה הפדרלית מכירה בכך שיש לו חודשים ספורים לחיות והליך השחרור כמעשה של חסד נועד בדיוק למצבים כמו אלה של מיידוף".

בשלב זה עדיין לא הועברה תגובתה של התביעה במחוז הדרומי של ניו יורק, שם נוהל ההליך הפלילי נגד מיידוף.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות