אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה - טוויטר עם הכנסות של מעל למיליארד דולר ברבעון צילום: רויטרס

לראשונה - טוויטר עם הכנסות של מעל למיליארד דולר ברבעון

הרווח למניה עמד על 25 סנט למניה לעומת צפי של 29 סנט, ההכנסות עמדו על 1.01 מיליארד דולר לעומת צפי של 996.7 מיליון דולר; טוויטר צופה כי ההכנסות ברבעון הראשון של 2020 ינועו בין 825-885 מיליון דולר, לעומת תחזיות האנליסטים להכנסות של 873 מיליון דולר; 7 מיליון מצייצים חדשים הצטרפו ברבעון, הרבה מעל התחזיות שעמדו על 2 מיליון

06.02.2020, 15:47 | שירות כלכליסט

טוויטר בדוחות מעורבים: הרווחים ברבעון האחרון של 2019 לא תאמו את הערכות האנליסטים, אך הכו את תחזיותיהם לגבי הכנסות ומספר משתמשים פעילים. הרווח למניה עמד על 25 סנט למניה לעומת צפי של 29 סנט. ההכנסות עמדו על 1.01 מיליארד דולר לעומת צפי של 996.7 מיליון דולר. עוד נתון חשוב: משתמשים יומיים המייצרים רווח - 152 מיליון לעומת צפי של 147.5 מיליון. לטוויטר נוספו 7 מיליון משתתפים חדשים ברבעון, הרבה מעל הצפי שעמד על הצטרפות של 2 מיליון.

קראו עוד בכלכליסט

טוויטר צופה כי ההכנסות ברבעון הראשון של 2020 ינועו בין 825-885 מיליון דולר, בהשוואה לתחזיות האנליסטים להכנסות של 873 מיליון דולר. ברשת החברתית אמרו כי הם צופים שהוצאות ההון ירדו ברבעון הראשון בין 775-825 מיליון דולר. החברה מתכננת לבנות מרכז מידע חדש ולהגדיל את צוות העובדים ב-20% במהלך השנה.

ג ג'ק דורסי, מנכ"ל טוויטר | צילום: רויטרס ג

ברבעון האחרון דיווחה טווויטר על "מספר רוחות נגדיות" שתרמו לגרעון בהכנסות, ושגרמו לירידה של 20% בשווי המניות. טוויטר מצאה מספר בעיות במוצר קידום אפליקציות המובייל שלה (MAP) שלטענתה פגעו ביכולת שלו לייעד פרסומות ולחלוק נתוני מדידה עם שותפים. בכירים הזהירו את בעלי המניות כי הרוחות הנגדיות ימשיכו להשפיע לאורך כל הרבעון האחרון ו"ימשיכו להיות משקולת על ביצועי עסקי הפרסומות שלנו בטווח הקרוב". מנהל הכספים הראשי של החברה, נד סגל, אמר שההשפעות אף יכולות "לזלוג" לתוך 2020.

טוויטר ממשיכה להתמקד ביוזמות שיסייעו לפלטפורמה שלה להיות בטוחה ונגישה למשתמשים. ביום שלישי היא פרסמה מדיניות חדשה המתמודדת עם דיפ-פייק (deepfake) וצורות אחרות של מידע מלאכותי או מתומרן. בהודעתה סיפרה כי היא מציבה בראש סדרי העדיפויות שלה את צמצום הנזק האפשרי שיכול להיווצר מתוכן המפורסם על ידי משתמש.

המדיניות מגיעה בזמן שטוויטר ורשתות חברתיות אחרות מחפשות למצק את הפלטפורמות ומדיניות השימוש שלהן לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית בנובמבר 2020. החברה, מאפשרת עכשיו למשתמשים לדווח על תוכן שמציג אינפורמציה מטעה אודות דרכי ההצבעה בבחירות. במכתבה לבעלי המניות, כתבה טווויטר כי מאמציה הקשורים בשיקולי מערכת הבחירות עזרו להפחית בדיווחי משתמשי טוויטר על הפרות תנאי השירות ב-27%.

בנוסף, עשתה טוויטר את ההחלטה הנועזת של הסרת כל סוגי המודעות הפוליטיות מהפלטפורמה שלה, גישה נחרצת בהרבה מאלה של שאר ספקי המודעות האלקטרוניות. מנכ"ל החברה, ג'ק דורסי, צייץ באוקטובר שזה יהיה "לא אמין" להגיד למשתמשים שהחברה מחויבת להוריד בחצי את התפשטות המידע המטעה בזמן שהיא מאפשרת למפרסמים לשלם לה על מנת שתייעד למשתמשים מודעות פוליטיות מסוימות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות