אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תיעוד מבפנים: כך עוברים הימים באונייה הנצורה ביפן צילום מסך

נגיף הקורונה

תיעוד מבפנים: כך עוברים הימים באונייה הנצורה ביפן

דיוויד אייבל בן ה-74 הוא אחד מאלפי הנוסעים באונייה, שעל סיפונה התגלו עד כה 61 מקרים של נגיף הקורונה; אז הוא החליט ליטול יוזמה במטרה לעודד את חבריו הנצורים ולאפשר להם להוציא קיטור, ולפיכך מנהל קבוצת פייסבוק פרטית ומפרסם שידור וידיאו יומי; "כל המותרות והפינוקים נגמרו"

07.02.2020, 12:13 | שירות כלכליסט

דיוויד אייבל, אחד הנוסעים הנמצאים בהסגר על אוניית הנופש "נסיכת היהלום" בחופי יפן בעקבות הימצאות נשאים של נגיף הקורונה על סיפונה, מספק דיווחים שוטפים בפרופיל הפייסבוק על הנעשה בה. הוא סיפר ל-CNBC על התנאים בהם נמצאים הנוסעים הנצורים, בעקבות האיסור שהוטל עליהם לרדת ממנה. היום (ו') דווח כי מספר הנשאים שהתגלו על הסיפון עלה ב-41 ל-61.

קראו עוד בכלכליסט

"הקרוז הסתיים ואנחנו במצב הסגר", אמר אייבל, בריטי בן 74 המוחזק על הסיפון עם אשתו, סאלי. לדבריו,"כל המותרות והפינוקים - דייל המגיע לחדר, מציע את המיטה, מניח שוקולד על הכרית, מחליף מגבות ומגבוני פנים ומנקה את השירותים - זה נגמר. זה פשוט לא קורה".

הספינה שנמצאת בבעלוות חברת קרניבל הושמה תחת הסגר בהוראת משרד הבריאות היפני על 3,700 הנוסעים ואנשי הצוות, זאת לאחר שהנגיף התגלה תחילה ב-10 נוסעים.

אייבל פתח ומנהל קבוצת פייסבוק פרטית עבור עמיתיו הנוסעים במאמץ "להוציא קיטור" ולעודד אחד את השני. בנוסף הוא מפרסם שידור וידיאו יומי בפייסבוק, בזמן שהאונייה מספקת לאורחים אינטרנט חינם ושירותי טלפון.

האונייה הנצורה, צילום: רויטרס האונייה הנצורה | צילום: רויטרס האונייה הנצורה, צילום: רויטרס

"לנוסעים בתאים הפנימיים אין חלונות להביט החוצה, אין אור יום, אור טבעי, והם לא יכולים ללכת לאורכו של המסדרון. זו כליאה קפדנית בתאים לכל הנוסעים", תיאר אייבל את הסיטואציה מבפנים, "עם זאת, הקפטן הודיע כי יאפשרו להם להגיע לסיפון פתוח כדי לבצע התעמלות ולנשום אוויר צח".

גורמי בריאות מכל העולם נאבקים לעצור את התפשטות הנגיף החדש אשר התגלה ב-31 בדצמבר בוואהן שבמחוז חוביי בסין.

עד כה מתו מהנגיף 636 בני אדם בסין ועוד שניים מחוצה לה. בסך הכל ידוע על כ-31.5 אלף מקרי הדבקה.

אייבל המדווח, צילום מסך אייבל המדווח | צילום מסך אייבל המדווח, צילום מסך

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות