אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר המתים בקורונה עלה ל-813 ועלה על מספרם בסארס צילום: אי פי איי

מספר המתים בקורונה עלה ל-813 ועלה על מספרם בסארס

ביממה האחרונה נרשמו 89 מקרי מוות נוספים, מספר החולים עלה ב-2,656; סין נכנסת לשלב חדש של התמודדות: מאות אלפי תושבים אמורים לחזור השבוע לעבודה מחופשת החגים המוארכת

09.02.2020, 08:01 | שירות כלכליסט

מספר המתים במגפת נגיף הקורונה עלה אתמול ל-813 ובכך חצה את מספר המתים שנרשמו במגפת הסארס בפשטה בשנים 2003-2002, שבה עמד מספר הנספים על 774. ביממה האחרונה מתו מהנגיף 89 בני אדם נוספים.   

קראו עוד בכלכליסט

בסין עתה עומדים בפני פרק חדש ומדאיג ביותר של התמודדות עם המגפה, שכן מחר אמורים הסינים לשוב לעבודה לאחר חופשת ראש השנה המוארכת. החופשה שהיתה אמורה להסתיים בסוף חודש ינואר הוארכה על ידי השלטונות ב-10 ימים בניסיון לבלום את ההתפשטות.

הנתון המעודד היחיד נוגע למספר החולים שאובחנו, שירד ביממה בפעם האחרונה מאז ה-1 בפברואר ועמד על 2,656 – 2,147 מהמקרים נרשמו במחוז חוביי, מוקד מגפת הקורונה. עד כה מספר המקרים שאובחנו בסין עומד על 37,198.

 

ארגון הבריאות העולמי הודיע שישלח ביום שני צוות לסין כדי לחקור את הנגיף. מנכ"ל הארגון, טדרוס אדנום גברייזוס, אמר כי ההתפשטות המהירה של מידע שגוי מקשה על יכולת השליטה בנגיף. לדבריו, "אנחנו לא סתם נאבקים בנגיף, אלא גם בטרולים ובמפיצי תיאוריות קונספירציה שדוחפים מידע שגוי ומערערים על דרך התגובה להתפרצות".

 , צילום: אי פי איי צילום: אי פי איי  , צילום: אי פי איי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות