אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן החדשה של ריצ'י האנטר: 300 מיליון שקל לרכישת חברות מזון בישראל צילום: אוראל כהן

בלעדי

הקרן החדשה של ריצ'י האנטר: 300 מיליון שקל לרכישת חברות מזון בישראל

התכנון: תשקיע ב־ 5 עד 7 חברות מזון, תשביח אותן ותמכור ברווח למשקיעים; בבחינה: המאפה הצרפתי ומיה תעשיות מזון

09.02.2020, 09:21 | נווית זומר

אחרי שקרן ההשקעות שבראשותו השקיעה בחברת הגבינות גד ובגלידות פלדמן, הקים ריצ'י האנטר קרן השקעות חדשה, ייחודית מסוגה, שנועדה רק להשקעות בחברות וביצרניות מזון ישראליות. הקרן סיימה בשבוע שעבר גיוס בסך 300 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

האנטר, לשעבר מנכ"ל שופרסל, עומד כיום בראש קרן ההשקעות גרין לנטרן. ל"ממון" נודע כי בין המשקיעים בקרן החדשה שתיקרא "גרין לנטרן 5" נמצאות גם כלל ביטוח ודיסקונט קפיטל - זרוע ההשקעות של בנק דיסקונט, שהזרימו שליש מסך הגיוס (100 מיליון שקל). את היתרה הזרימו לקרן משקיעים פרטיים.

המטרה: אקזיט

הקרן אמורה תוך שלוש שנים להשקיע בחמש עד שבע חברות מזון ישראליות המצויות בבעלות פרטית, בעלות מוניטין ומייסד פעיל, שהכוונה היא לתת לו למשיך בניהול פעיל של החברה. כוונת הקרן להנפיק בעתיד תחת "מארז" אחד את כל החברות שהיא משקיעה בהן בשווי גבוה לאחר שתשביח אותן - דבר שיאפשר אקזיט נאה למשקיעים.

ריצ ריצ'י האנטר | צילום: אוראל כהן ריצ

האנטר מנצל את העובדה שחברות המזון הגדולות בישראל אינן יכולות ברוב המקרים לרכוש חברות מזון נוספות בגלל התנגדות הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, שחוששת מפגיעה בתחרות. מאידך, בעלי חברות המזון הוותיקות, בעיקר הקטנות והבינוניות, נאלצים להתמודד עם תנאי שוק קשים: גידול משמעותי ביבוא מתחרה ובכוחן של רשתות השיווק. הם מחפשים אקזיט חלקי והכנסת שותף אסטרטגי שיסייע להם בהתמודדות.

להאנטר היכרות עמוקה עם ענף המזון, מתקופת היותו בחברת הייעוץ הבינ"ל מקינזי, ובהמשך מתקופת היותו מנכ"ל שופרסל. לאחר פרישתו משופרסל הוא הקים עם שותפים קרן השקעות שהשקיעה בעבר ברשת מכוני הכושר הולמס פלייס והנפיקה אותה בהצלחה, במחלבת גד (50%) ובגלידות פלדמן (100%). בשתיים האחרונות הצטרפה להשקעות דיסקונט קפיטל, שהשקיעה באופן ישיר בחברות לצד גרין לנטרן, וכעת תשקיע לראשונה בקרן עצמה.

בוחן 10 חברות מזון

ההשקעה הראשונה תחת הקרן החדשה, שנחשפה לאחרונה ב"ממון", היא רכישת 80% ממניות המפעל המשפחתי הוותיק גילרו מבית־שמש, שבבעלות ממשפחת גלברד, יצרנית ויצואנית הוופלים וגביעי הגלידה הגדולה בישראל, לפי שווי חברה של 80 מיליון שקל. עוד נודע כי האנטר בוחן כעשר חברות שונות - כגון המאפה הצרפתי, המספקת דברי מאפה קפואים, ומיה תעשיות מזון, המייבאת ומשווקת תבלינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות