אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתרון היצירתי של נשיא מקסיקו למכירת המטוס הנשיאותי צילום: איי אף פי

הפתרון היצירתי של נשיא מקסיקו למכירת המטוס הנשיאותי

המטוס המדובר הוא בואינג 787 דרימליינר, שמקסיקו שילמה עבורו 219 מיליון דולר ב-2012. המטוס עמד ללא שימוש יותר משנה וטרם נמכר, כאשר המחיר האחרון שמקסיקו ביקשה עבורו עומד על 130 מיליון דולר

09.02.2020, 11:19 | שירות כלכליסט

כשנשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופז אוברדור, העלה לראשונה את הרעיון להגריל את המטוס הנשיאותי שאף פעם לא משתמש בו, רוב אזרחי המדינה חשבו שהוא מתלוצץ. אך שלושה שבועות לאחר מכן הוא הגיע לפתרון יצירתי על מנת למכור את המטוס.

קראו עוד בכלכליסט

AMLO, כפי שהנשיא מכונה בקיצור, חשב בתחילה להוציא למכירה 6 מיליון כרטיסי הגרלה במחיר של 27 דולר לכרטיס, כאשר הזוכה יקבל את המטוס הנשיאותי. אולם לאחר ששקל שוב את ההחלטה, ועקב ביקורת ציבורית, החליט הנשיא המקסיקני לחלק פרס של מיליון דולר ל-100 זוכים מבין רוכשי כרטיסי ההגרלה ואת שאר הכסף ממכירת הכרטיסים (כ-60 מיליון דולר) לתרום לרכישת ציוד רפואי. לגבי המטוס, יחליט הנשיא בהמשך מה לעשות אתו - האם למכור אותו במחיר זול מכפי שחשב לקבל תמורתו בתחילה, או להשכיר אותו לפי שעות.

נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופס אוברדור, צילום: רויטרס נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופס אוברדור | צילום: רויטרס נשיא מקסיקו, אנדרס מנואל לופס אוברדור, צילום: רויטרס

יש כסף למטוס, לא לנזקקים עוד 66 מיליון שקל למטוס ראש הממשלה בנוסף, תקציב הנסיעות של נתניהו צפוי לגדול ב-15.5 מיליון שקל; ועדת הכספים תדון בבקשות בהמשך השבוע; ח"כ מיקי לוי : "נתניהו לא רק נאחז בכיסאו אלא במטוס שהפך לאבן שואבת של תקציבים ציבוריים" צבי זרחיהלכתבה המלאה

המטוס הוא בואינג 787 דרימליינר, שמקסיקו שילמה עבורו 219 מיליון דולר ב-2012. המטוס עומד למכירה יותר משנה וטרם נמכר, כאשר המחיר האחרון שמקסיקו ביקשה עבורו הוא 130 מיליון דולר.

אזרחים מקסיקנים רבים לא הבינו את הודעת ולקחו את דבריו בערבון מוגבל. לפי הודעה נוספת של לופז אוברדור במסיבת עיתונאים בעבר, הוא הבטיח "לעשות סיבוב במטוס", לילדים ממשפחות בעלות הכנסה נמוכה, לפני שייצא למכירה פומבית.

בזמן שהאזרחים ממתינים לחדשות נוספות, ההאשטגים #It'sNoJoke ו-#IfIWinThePlane גועשים במדיה החברתית, שבה מקסיקנים מתבדחים על חשבון הנשיא ומעלים רעיונות ליעדי נסיעה אם אכן יזכו בהגרלה. זאת כמובן, בהנחה שיוכלו להרשות לעצמם את עלויות הדלק, הצוות והחניה...האתר הסאטירי Reporte Mendigo העלה רעיון משלו, והריץ סיפור שכותרתו: "AMLO הודיע שקרטל סמים מעוניין במטוס הנשיאותי".

המטוס הנשיאותי של מקסיקו, צילום: בלומברג המטוס הנשיאותי של מקסיקו | צילום: בלומברג המטוס הנשיאותי של מקסיקו, צילום: בלומברג

אך למרות הניסיון של הנשיא להציג את עצמו כ"איש העם" באמצעות סאגת המטוס הנשיאותי, לא כולם קונים את ההצגה. "מי רוצה לזכות במטוס? מה אפשר לעשות איתו?" שאלה מריה דל רוזריו, אחות ממקסיקו סיטי, שכנראה לא תעמוד בתור לקנות כרטיס להגרלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות