אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם השותפות בין דיסקונט קפיטל לצחי סולטן הוארך בשנתיים צילום: אריק שרוסטר

בלעדי לכלכליסט

הסכם השותפות בין דיסקונט קפיטל לצחי סולטן הוארך בשנתיים

סולטן מוכר 10% מהמניות לדיסקונט קפיטל תמורת סכום שלא נמסר, ויישאר עם אחזקה של 22% - חברת החיתום סיימה את 2019 עם היקף הגיוסים הגבוה בשוק

09.02.2020, 10:56 | גולן חזני

הסכם השותפות בין דיסקונט קפיטל וצחי סולטן בזרוע החיתום של דיסקונט יוארך בשנתיים נוספות. לכלכליסט נודע כי דיסקונט קפיטל הגיע להסכמות עם סולטן על תנאי הארכה של ההסכם ביניהם.

קראו עוד בכלכליסט

סולטן יחד עם שותפים ימשיכו להחזיק במניות - הוא עצמו מממש ומוכר 10% ממניותיו בחברה לדיסקונט קפיטל חיתום, במחיר שלא נמסר ולאחר מכן ישאר עם החזקה של 22%, ועם שותפיו - חברת טינטו השקעות, שהבעלים שלה הם הברוקרים רונן ויסרברג, יובל בן-זאב ונאור אל חי. בנק דיסקונט יגדיל את חלקו ל-65%.

סולטן נכנס לשותפות בדיסקונט קפיטל חיתום ב-2015, עם חברת כלל חיתום אותה הוביל בשעתו. במסגרת ההסכם קיבל 32% ממניות החברה הממוזגת, ומונה כיושב הראש שלה.

בשבועות האחרונים הגיע סולטן ומנכ"לית דיסקונט קפיטל הילה חימי להסכמות על תנאי ההסכם - שכולל גם תחנת יציאה לסולטן בעוד שנה. הגיוס של סולטן בידי חימי התברר כאחת ההצלחות הגדולות שלה בתפקיד מנכ"לית דיסקונט קפיטל. זרוע החיתום של דיסקונט קפיטל הובילה גיוסים בהיקף שהתקרב ל-12 מיליארד שקל במהלך 2019, ב-22 הנפקות ודורג לפני פועלים איביאיי שהוביל 29 הנפקות בהן גויסו 11.5 מיליארד שקל.

בהסכם הקודם שנחתם בתחילת 2016 קיבלו הצדדים אופציות פוט וקול להיפרדות בין הצדדים, כלומר סולטן יכול היה למכור את חלקו, ובמקביל הבנק יכול לרכוש את חלקו של סולטן.

צחי סולטן , צילום: אוראל כהן צחי סולטן | צילום: אוראל כהן צחי סולטן , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות