אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישום: אמישראגז פעלה לפגוע בתחרות בשוק הגז הביתי בבאר שבע צילום: shutterstock

אישום: אמישראגז פעלה לפגוע בתחרות בשוק הגז הביתי בבאר שבע

בכתב האישום שהוגש לביהמ"ש נאמר כי בעקבות מאמצי שיווק של כלבו גז לחדור לשוק בעיר, פעלו מנהלים באמישראגז ופזגז למנוע התחברות של בניינים חדשים תוך החלפת מידע ביניהם. הם מואשמים בעבירה של צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות

09.02.2020, 13:49 | תומר גנון

רשות התחרות הגישה היום (א') לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד כתב אישום נגד חברת אמישראגז, שני מנהלים בה וכן נגד מנהל בחברת פזגז, על פגיעה בתחרות בשוק הגז הביתי בבאר שבע. לנאשמים מלבד אמישראגז - שמעון הורביץ (סמנכ"ל השיווק), גיא שקיב (סוכן מכירות) וניסים כומרי (מנהל רכישה ושימור לקוחות בפזגז) - מיוחסות עבירות של צד להסדר כובל בנסיבות מחמירות.

על פי כתב האישום, נכון לשנת 2016 למעלה ממחצית כמות הגז שסופקה באמצעות צובר ללקוחות ביתיים בבאר שבע סופקה על ידי פזגז ואמישראגז. כמו כן למעלה מ-85% מכמות הגז שסופקה באמצעות צובר ללקוחות ביתיים בבאר שבע סופקה על ידי פזגז, אמישראגז וסופר גז.

שמעון הורביץ , צילום: נמרוד גיקמן שמעון הורביץ | צילום: נמרוד גיקמן שמעון הורביץ , צילום: נמרוד גיקמן
גיא שקיב, צילום: נמרוד גיקמן גיא שקיב | צילום: נמרוד גיקמן גיא שקיב, צילום: נמרוד גיקמן

במהלך אותה שנה, החליטה חברת כלבו גז לפתוח במאמצי שיווק נרחבים לגיוס בנייני דירות. כלבו גז הצליחה להעביר מאות לקוחות ביתיים מפזגז לשורותיה. על פי הנהלים, כאשר בניין מחליט להתנתק החברה שסיפקה גז עד המעבר אינה רשאית להציע הצעה חדשה במשך חצי שנה.

על מנת לחבל במאמצי כלבו גז, כך נטען בכתב האישום, עדכן מנהל המכירות בפזגז את חברו באמישראגז במידע על כוונות בניינים להתנתק. זאת על מנת שאמישראגז תציע הצעה נגדית ושליטתן של החברות בעיר תשמר. המידע שעבר כלל כתובות, תאריך מעבר, הודעות מעבר, הצעות מחיר ומבצעים עתידיים. הפועלות שבוצעו – פגישות, שיחות והודעות – נעשו, כך נטען, תוך הסתרת התקשורת בין המעורבים.

מחברת אמישראגז נמסר בתגובה: "כתב האישום טרם הומצא כדין לאמישראגז. לאחר המצאתו הוא יילמד ונגיב עליו בהתאם בצינורות המקובלים. החברה דוחה מכל וכל את הטענות נגדה, ממשיכה להיות בטוחה שלא נפל דופי בפעולותיה ומשוכנעת שגם בית המשפט ישתכנע בצדקת טענותיה".

עו"ד ערן זך ממשרד יגאל ארנון: "הורוביץ מכחיש בתוקף את החשד נגדו ומשוכנע שבית המשפט יזכה אותו מכל אשמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות