אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות לציבור: לשקול נסיעות לתאילנד, יפן, הונג קונג ויעדים במזרח צילום: איי אף פי

נגיף הקורונה

משרד הבריאות לציבור: לשקול נסיעות לתאילנד, יפן, הונג קונג ויעדים במזרח

לאחר הערכת מצב שקיים היום, ממליץ המשרד "לשקול את נחיצות הנסיעה" לתאילנד, וייטנאם, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטייוואן. זאת בנוסף לאזהרת המסע שניתנה לגבי סין. ביום שישי הורחבו ההנחיות לנוסעים השבים חולים מהמזרח

09.02.2020, 15:25 | ענבר טויזר, ynet

משרד הבריאות הרחיב היום (א') את אזהרותיו בנוגע לנגיף הקורונה, והמליץ "לשקול את נחיצות הנסיעה" לתאילנד, וייטנאם, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטיוואן, זאת בנוסף לאזהרת המסע שניתנה לגבי סין. במשרד קיימו היום הערכת מצב מחודשת בעקבותיה הופצו ההנחיות החדשות.  

קראו עוד בכלכליסט

שלשום הודיעו במשרד הבריאות כי הם מרחיבים את ההנחיות לשבים מהמזרח הרחוק מחשש להתפשטות וירוס הקורונה, והורה לכל מי שחוזר חולה מסין,

מספר המתים במגפת נגיף הקורונה עלה אתמול ל-813 ובכך חצה את מספר המתים שנרשמו במגפת הסארס בפשטה בשנים 2003-2002, שבה עמד מספר הנספים על 774. ביממה האחרונה מתו מהנגיף 89 בני אדם נוספים.

הונג קונג, תאילנד, יפן, סינגפור, דרום קוריאה או מקאו, להימנע ממגע עם הסובבים במשך 14 יום. כמו כן, העונים על הקריטריונים מתבקשים לגשת למרפאה או לבית חולים.

 הונג קונג, צילום: רויטרס הונג קונג | צילום: רויטרס  הונג קונג, צילום: רויטרס

קודם לכן מסר משרד החוץ בירושלים כי לא פרסם אזהרת נסיעה לתאילנד על רקע התפשטות הנגיף. "משרד החוץ עוקב אחרי המידע המגיע מתאילנד וממדינות נוספות בדרום מזרח אסיה, ואחרי הנתונים של הגופים העוסקים בנושא כגון ארגון הבריאות העולמי, ומקיים הערכת מצב יומית בנושא", נכתב בהודעת המשרד. במקביל להודעת משרד החוץ הוציאה שגרירות תאילנד בישראל הודעה שכותרתה "תאילנד סבבה", ובה הדגישו כי "אף מדינה בעולם לא הוציאה אזהרת נסיעה למדינה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות