אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון הפך את החלטת ועדת הבחירות: ח"כ היבא יזבק תוכל להתמודד צילום: שלו שלום

העליון הפך את החלטת ועדת הבחירות: ח"כ היבא יזבק תוכל להתמודד

ברוב של חמישה נגד ארבעה אושרה מועמדותה לכנסת של חברת הכנסת ממפלגת בל"ד, המתמודדת במסגרת הרשימה המשותפת; הנשיאה אסתר חיות היתה בעמדת מיעוט. היועמ"ש אביחי מנדלבליט התנגד לפסילה, כשקבע כי לא הצטברה "מסה קריטית" של ראיות ברורות, חד משמעיות ומשכנעות

09.02.2020, 20:25 | משה גורלי

ברוב של חמישה נגד ארבעה אישר הערב (א') בית המשפט העליון את מועמדותה לכנסת של ח"כ היבא יזבק ממפלגת בל"ד, המתמודדת במסגרת הרשימה המשותפת.

הנשיאה אסתר חיות היתה בעמדת מיעוט מול חמשת שופטי הרוב: עוזי פוגלמן, יצחק עמית, דפנה ברק-ארז, מני מזוז וענת ברון. לצד חיות בדעת המיעוט היו השופטים נעם סולברג, דוד מינץ ויוסף אלרון.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ היבא יזבק, צילום: שלו שלום ח"כ היבא יזבק | צילום: שלו שלום ח"כ היבא יזבק, צילום: שלו שלום

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התנגד לפסילה, כשקבע כי לא הצטברה "מסה קריטית" של ראיות ברורות, חד משמעיות ומשכנעות המצדיקות את פסילתה של יזבק. שופטי הרוב קבעו כי בנסיבות העניין ובהינתן הכמות המעטה של הראיות המהותיות; חלוף הזמן; היעדר ביסוס בדבר פעולה חוזרת ונשנית; ובעיקר נוכח הבהרותיה והצהרותיה של יזבק, המגובות בתצהירים אישיים וכן בהבעת חרטה מצידה ביחס לחלק מהפרסומים – לא הצטברה בעניינה "מסה קריטית" של ראיות ברורות, חד משמעיות ומשכנעות המצדיקות את פסילתה.

דעת המיעוט סברה מנגד כי הראיות שפורטו בעניינה של יזבק אינן משתמעות לשתי פנים והן מלמדות על תמיכה בפעולות טרור, מהקשות ומהמחרידות שבוצעו נגד מדינת ישראל. על כן, כך סברה דעת המיעוט, מדובר באחד המקרים החריגים והקיצוניים אשר בו די בראיות שהוצגו כדי לגבש "מסה קריטית" של ראיות משכנעות, ברורות וחד-משמעיות המעידות על תמיכתה של יזבק במאבק מזוין של ארגון טרור נגד מדינת ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות