אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא צריך לנחש כמה עלתה המרצדס: מסמך חושף את ההנחות לרוכשים

בלעדי

כבר לא צריך לנחש כמה עלתה המרצדס: מסמך חושף את ההנחות לרוכשים

חוברת של היבואנית כלמוביל מגלה את גובה ההנחות שניתנות באולם התצוגה - ויכולות להגיע עד 80 אלף שקל

10.02.2020, 08:26 | אודי עציון
אל תקנאו במי שרוכשים בארץ מכונית יוקרה: הרכב שלהם אולי נאה ומאובזר, אבל מרגע שיצאו מאולם התצוגה הם תוהים אם יש לקוחות ששילמו עליו פחות.

קראו עוד בכלכליסט

גם באולמות תצוגה של מותגים עממיים מקבלים כעת הטבות והנחות ברכישת רכב חדש, אבל במכוניות יוקרה, סכומי ההנחות לבדם יכולים להצטבר למחירה של מכונית קטנה חדשה. גובה ההנחה תלוי ברוב המקרים בכושר המיקוח של הרוכש ובהיכרויות עם אנשי מפתח אצל היבואן, אבל אחרי קבלת המפתח הוא זוכה לשבת מאחורי הגה של מרצדס, אאודי או ב־מ־וו, אך עדיין חושש שיצא פראייר. 

מרצדס S קלאס קבריולה מרצדס S קלאס קבריולה מרצדס S קלאס קבריולה

במבצע שקיימה כלמוביל, יבואנית מרצדס, חולקה ללקוחות חוברת מהודרת שמפרטת מראש את גובה ההנחה לכל דגם. כך למשל, על מרצדס A קלאס הקומפקטית שמחירה מתחיל ב־219 אלף שקל, ניתנה ללקוחות הנחה של 17 אלף שקל. על גרסת הסדאן (4 דלתות) של המכונית (מ־263 אלף שקל), ניתנה הנחה בסך 20 אלף שקל.

הנחות "כבדות" יותר ניתנו על דגמים יקרים יותר: על דגמי הכביש־שטח GLE, שמחירם מתחיל ב־609 אלף שקל, ניתנה הנחה של 60 אלף, ורוכשי דגם הפאר S קלאס (מ־900 אלף שקל) קיבלו הנחה של 80 אלף שקל, יותר ממחירה של קיה פיקנטו חדשה.

ללקוחות הוצע לבחור הנחה קטנה יותר, ולקבל הארכת אחריות לשנה השלישית וטיפולים שוטפים לשלוש שנים. במקרה של ה־A קלאס, למשל, יורדת ההנחה ל־10,000 שקל בלבד, כשהיבואן מעריך את שווי חבילת השירות ב־24 אלף שקל. במקרה של S קלאס תתכווץ ההנחה ב־20 אלף שקל, אך היבואן מעריך את שווי חבילת השירות ב־90 אלף שקל.

כלמוביל כבר ביצעה מהלך דומה עם דגמי יונדאי ומיצובישי, כשהחלה להציג באתר האינטרנט שלה את גובה ההנחות לדגמים השונים למי שמוסרים פרטי התקשרות. השלמת המהלך לדגמי מרצדס ממשיכה את הקו, וצפויה להפוך לקבועה. השאלה היא אם הלקוחות יקבלו את המהלך, או שידרשו הנחה נוספת כתנאי לקנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות