אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא סין: "המצב עדיין חמור, נחמיר את המאבק בקורונה"   צילום: REUTERS

נגיף הקורונה

נשיא סין: "המצב עדיין חמור, נחמיר את המאבק בקורונה"

מספר המתים מקורונה בסין חצה את ה-900 ומספר החולים שאובחנו בסין עלה מאז שבת ב-3,062 בני אדם, ובסה"כ נמנו שם מעל ל-40 אלף חולים שנדבקו בנגיף הקורונה. בבריטניה התגלו 8 חולים

10.02.2020, 16:21 | ynet
מספר המתים מווירוס הקורונה בסין עלה ב-97 והגיע ל-910. שני מקרי מוות נוספים נמנו מחוץ לסין. עוד 3,062 חולים אובחנו בסין ביממה האחרונה - עלייה של 15 אחוזים משבת. בסך הכול נמנו 40,614 חולים, רובם המכריע בסין. יותר מ-360 חולים אובחנו מחוץ לסין. באוניית "דיימונד פרינסס" העוגנת ביוקוהאמה שביפן עלה מספר החולים ב-60 והגיע לכ-130 מתוך 3,700 נוסעים. בספינה שנמצאת בהסגר שוהים גם 15 ישראלים.

קראו עוד בכלכליסט

נשיא סין שי ג'ינפינג הבטיח היום (ב') לנקוט "צעדים החלטיים יותר" במסגרת המאבק בנגיף הקורונה שגבה עד כה את חייהם של יותר מ-900 בני אדם בארצו, בהופעה הפומבית הראשונה שלו מאז התפרצות המגיפה. בארגון הבריאות העולמי הזהירו במקביל מהאפשרות שהנגיף ממשיך להתפשט גם מחוץ לסין, ואמרו כי ייתכן שהמקרים שהתגלו עד כה במדינות אחרות הם רק "קצה הקרחון".

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג | צילום: REUTERS נשיא סין שי ג

שי, שמאז התפרצות המגיפה בארצו השתדל להימנע מאור הזרקורים ומינה את ראש הממשלה לי קצ'יאנג לנהל את המשבר, הגיע היום לבית חולים בבירה בייג'ינג ושוחח עם הצוות הרפואי שמעניק טיפול לאלו שנדבקו בנגיף. הוא קיים משם גם שיחת וידאו עם הצוותים הרפואיים בעיר ווהאן, מוקד ההתפרצות. בתמונות ששידרה הטלוויזיה הממלכתית נראה שי עוטה מסכה רפואית כחולה, כשבאחת מהן נראית רופאה או אחות מודדת את הטמפרטורה של גופו, באמצעות מכשיר אלקטרוני.

בדבריו שצוטטו בתקשורת הסינית אמר שי כי המצב בארצו "עדיין חמור", וכאמור הבטיח שארצו תנקוט צעדים "החלטיים יותר" במסגרת המאבק בנגיף – אחרי שכבר נקטה צעדים דרסטיים וחסרי-תקדים כמו סגר דה-פקטו על כל מחוז חוביי במרכז סין, שווהאן בירתו ושבו גרים כמעט 60 מיליון בני אדם. "חייב להיות לנו ביטחון שבסופו של דבר ננצח במאבק נגד המגיפה", אמר שי לרופאים והאחיות בבית החולים דיטאן.

שי התייחס גם לפגיעה הכלכלית שלה גורמים הנגיף וגם הבהלה העולמית סביבו, והבטיח כי הממשלה בבייג'ינג תמנע פיטורי עובדים רחבי-היקף. הוא הוסיף כי סין תחתור להשיג את יעדיה הכלכליים והחברתיים עבור השנה הנוכחית, ותבצע "התאמות כלכליות" על מנת להפחית כמה שאפשר את ההשפעה של הנגיף.

8 מקרים של חולים בקורונה בבריטניה

 

רשויות הבריאות בבריטניה הודיעו כי התגלו 4 מקרים נוספים של קורונה בממלכה, ומניין החולים עומד כעת על 8 בני אדם. 

בית חולים בברייטון, בריטניה היום, צילום: EPA בית חולים בברייטון, בריטניה היום | צילום: EPA בית חולים בברייטון, בריטניה היום, צילום: EPA
ה"דיימונד פרינסס", צילום: רויטרס ה"דיימונד פרינסס" | צילום: רויטרס ה"דיימונד פרינסס", צילום: רויטרס

היום דיווחה הונג קונג על שבעה מקרים חדשים של חולים בווירוס הקורונה, ובכך עלה מספר החולים בהונג קונג ל-36. החולים החדשים היו בכינוס משפחתי שאליו הגיעו שני קרובי משפחה מסין שהדביקו אותם. במלזיה אובחן החולה ה-18.

חוששים מהקורונה גם בלונדון, צילום: גטי אימג חוששים מהקורונה גם בלונדון | צילום: גטי אימג'ס חוששים מהקורונה גם בלונדון, צילום: גטי אימג

בווהאן שבה התפרץ הנגיף הקימה סין שני בתי חולים חדשים. לעיר שבה מתגוררים 11 מיליון בני אדם נשלחו אלפי רופאים, אחיות ועובדי רפואה נוספים במאמץ להשתלט על קצב ההדבקה. מאז 23 בינואר נאסרו הכניסה לעיר והיציאה ממנה וההגבלות הורחבו מאז לערים שבהן מתגוררים 60 מיליון בני אדם.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

הבנק המרכזי בסין הזרים 43 מיליארד דולר בהלוואות בריבית נמוכה ליצרני ציוד רפואי. הנגיף הנחית מהלומה על מפעלים רבים, עסקים ועל ענפי התעופה והתיירות בסין ששותקו כמעט לחלוטין. הבוקר (נכון ל-8:00 שעון ישראל) נרשמו ירידות של כ-0.7% בבורסת הונג קונג ומדד הניקיי ביפן השיל 0.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות