אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת התקציב של טראמפ: 4.8 טריליון דולר, תוספת לביטחון וקיצוץ ברווחה צילום: איי פי

הצעת התקציב של טראמפ: 4.8 טריליון דולר, תוספת לביטחון וקיצוץ ברווחה

ההצעה ל-2021 כוללת הגדלת תקציב הביטחון לכ-740 מיליארד דולר, קיצוצים חדים בשירותי הרווחה ובסיוע למדינות זרות. הבית הלבן מציע להקטין את התקציב ב-4.4 טריליון דולר במשך עשור

10.02.2020, 14:00 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ צפוי לפרסם היום הצעת התקציב לשנה הפיסיקלית 2021 (שמתחילה באוקטובר) בהיקף 4.8 טריליון דולר. היא כוללת הגדלת תקציב הביטחון, קיצוצים חדים בשירותי הרווחה ובסיוע למדינות זרות. 

קראו עוד בכלכליסט

הגירעון של ארה"ב ב-2019 עמד על טריליון דולר בשנה בעשר השנים הבאות. הערכה היא שיגיע ל -1.7 טריליון דולר בשנת 2030.

על פי הצעת התקציב ההוצאות  לביטחון יעלו ב-0.3% לרמה של 740.5 מיליארד דולר. התקציב למטרות שאינן ביטחוניות ייחתך ב-5%, וירד לרמה של 590 מיליארד דולר, מתחת לרמה עליה הסכימו הנשיא והקונגרס במסגרת הסכם התקציב הדו-שנתי עליו חתמו בקיץ האחרון.

דונלד טראמפ. מקצץ ברווחה, צילום: רויטרס דונלד טראמפ. מקצץ ברווחה | צילום: רויטרס דונלד טראמפ. מקצץ ברווחה, צילום: רויטרס

תקציב הבית הלבן משקף את סדר העדיפויות של הממשל ומהווה מסגרת כללית לדיוני התקציב של השנה הבאה. עם זאת, התקציב החדש לא יעבור ככל הנראה בבית הנבחרים שבשליטת הדמוקרטים. חוקי תקציב זקוקים לתמיכה דו-מפלגתית בסנאט הנשלט ע"י הרפובליקנים.

הבית הלבן מציע להקטין את התקציב ב-4.4 טריליון דולר במשך עשור, בין היתר ע"י קיצוץ של 2 טריליון דולר בתוכניות שאינן ביטחוניות, בהן 130 מיליארד דולר בתמחור תרופות (במסגרת תוכנית ה"מדיקר"), 292 מיליארד דולר מקיצוצים בתוכניות רווחה ו-70 מיליארד דולר מצמצום הזכאות להטבות לנכים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות