אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב מאשימה את אנשי הצבא הסיני בפריצת הסייבר הענקית לאקוויפקס צילום: רויטרס

ארה"ב מאשימה את אנשי הצבא הסיני בפריצת הסייבר הענקית לאקוויפקס

משרד המשפטים של ארה"ב הודיע היום כי ארבעה האקרים סינים עומדי מאחורי אחת מפריצות הסייבר הגדולות בהיסטוריה. ההאקרים פרצו למחשבי סוכנות דירוג האשראי אקוויפקס וגנבו מספרי ביטוח לאומי, תאריכי לידה, וכתובות מגורים מכ-150 מיליון אזרחים אמריקאים

10.02.2020, 18:53 | שירות כלכליסט

אחת מפריצות הסייבר הגדולות בהיסטוריה: ארבעה אנשי צבא סיני מואשמים על ידי ממשלת ארה"ב בחדירת הסייבר למחשבי סוכנות דירוג האשראי אקוויפקס (Equifax).  במהלך הפריצה גנבו מידע רגיש על כמעט 150 מיליון אזרחים אמריקאים. כך הודיע היום משרד המשפטים של ארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

חבר מושבעים באטלנטה אישר בשבוע שעבר הגשת תשעה סעיפי אישום נגד ארבעת החברים בצבא הלאומי של סין. לפי כתבי האישום, אנשי הצבא האמורים, האקרים בהכשרתם, לקחו חלק בארגון ותכנון מעשה החדירה שנועדה להשיג את המידע. הם עשו זאת באמצעות ניצול הפרצות שחשפו בתוכנה שבה השתמשה Equifax בפורטל שלה ברשת.

חברת נתוני אשראי אקוויפקס בארה"ב, צילום: רויטרס חברת נתוני אשראי אקוויפקס בארה"ב | צילום: רויטרס חברת נתוני אשראי אקוויפקס בארה"ב, צילום: רויטרס

"מדובר היה במהלך מכוון של חדירה למידע פרטי של תושבים אמריקאים", אמר התובע הכללי וויליאם בר (William Barr). ההאקרים הצליחו לשים ידם על מספרי ביטוח לאומי, תאריכי לידה, כתובות ועוד פרטים רבים של הלקוחות המדורגים בחברה.

זו הפריצה השנייה בסדר גודל כזה לאקוויפקס. חדירת ההאקרים לאתר שנחשפה ב-2017 נגעה לנתונים של 145 מיליון בני אדם ונחשבת מאז לאחד מפריצות הסייבר הגדולות ביותר שנתגלו.

הפריצה עוררה זעם ציבורי רב והובילה לשורת זימונים של הדמויות הרלבנטיות בחברה לפני הקונגרס. הפרשה הובילה בסופו של דבר לפיטוריו של המנכ"ל ריצ'ארד סמית'.

אקוויפקס נדרשה לשלם קנסות בסכום כולל של יותר ממיליארד דולר בשל האירוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות