אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם גולף נדבקה: בוחנת אפשרויות ייצור חלופיות לסין צילום: יובל חן

נגיף הקורונה

גם גולף נדבקה: בוחנת אפשרויות ייצור חלופיות לסין

קבוצת האופנה הודיעה שהספקים שלה בסין עוד לא שבו לפעילות סדירה לאחר חופשת החג שהתארכה עד ליום ראשון; החברה הבת עדיקה כבר חברה למפעלי ייצור בטורקיה ובמדינות נוספות, במקום הייצור בסין

11.02.2020, 10:38 | אורנה יפת

גם גולף נדבקה בקורונה: שבוע לאחר שהחברה הבת עדיקה הודיעה על פגיעה הצפויה בפעילות בשל סגירת מפעלי הייצור בסין, הבוקר (ג') התייחסה גם קבוצת גולף לנגיף.  

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה שמנוהלת על ידי רביב ברוקמאייר מבצעת חלק מהותי מהרכישות שלה בסין. מפעלי הייצור עימם עובדת החברה אמנם לא ממוקמים במחוז חוביי שבו התפרץ הנגיף, אך בדומה למתחרה קסטרו, גם הספקים של גולף הודיעו לה כי אינם שבים לעבודה סדירה לאחר חופשת החג. החופשה אמורה הייתה להסתיים ב-9 בפברואר לאחר שהממשל הסיני האריך אותה בשבוע בשל התפרצות הנגיף.

חנות גולף החדשה בבני ברק, צילום:  שי אפשטיין חנות גולף החדשה בבני ברק | צילום: שי אפשטיין חנות גולף החדשה בבני ברק, צילום:  שי אפשטיין

גולף בוחנת אתרי ייצור חלופיים בהם תוכל לייצר במקרה של המשך השבתת המפעלים. בחברה הבת עדיקה כבר חברו למפעלי ייצור חלופיים בטורקיה ובמדינות נוספות, כשברקע המנכ"ל דדי שוורצברג מסייר בחו"ל מזה שלושה שבועות ובוחן חלופות ייצור.

גולף ביצעה הזמנות מוקדמות של סחורה מסין ולכן בטווח הקצר אינה צופה פגיעה בפעילות השוטפת, אך גם היא עשויה להפגע בטווח הבינוני והארוך, ככל שתימשך השבתת המפעלים בסין והעובדים הסינים לא ישובו לעבודה.

חברות האופנה הישראליות נמצאות בימים אלה במצב של אי ודאות. בסין קיימת אי בהירות בכל הנוגע להתפשטות הנגיף והאמצעים שיש לנקוט כדי להתמודד עם המגפה, ומרבית המפעילים סגורים מזה שלושה שבועות.

בימים האחרונים החלו חלק מעובדי המשרדים לשוב לעבודה ובשבוע הבא אמורים לחזור גם עובדי הייצור, אך בשלב זה, כאמור, קיימת אי בהירות.

אתמול דיווחה גם חברת האופנה קסטרו כי היא צופה השפעה עתידית בשל נגיף הקורונה. קסטרו שיגרה אף היא נציגים למדינות שונות בעולם שתרים אחר אתרי ייצור חלופיים לסין. חברות האופנה עשויות להרגיש השפעה של מחסור במלאי של פריטי החורף הבא. פריטי קולקציות הקיץ כבר נמצאים בישראל, מכיוון שהחברות מקדימות ייצור והזמנה מדי שנה מתוך ידיעה שהמפעלים יהיו סגורים לרגל ראש השנה הסיני.

בכל שנה חלק מעובדי המפעלים לא שבים לעבודה לאחר חופשת החג, מה שיוצר מחסור בכח אדם, והשנה המחסור יהיה גדול עוד יותר, ובמפעלים הסינים צופים כי חלק ניכר מהעובדים ייעדר גם לאחר שתמוגר המגפה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות