אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה ירוקה בבורסה: טבע זינקה ב-8% לאחר הדוחות צילום: בלומברג

דיווח שוטף

נעילה ירוקה בבורסה: טבע זינקה ב-8% לאחר הדוחות

מדד ת"א 35 עלה ב-1.1% ות"א 125 הוסיף 1.2%; הכנסות ורווחי טבע עקפו את התחזיות; קבוצת אשטרום ואשטרום נכסים קפצו לאחר זיכיון מחודש של המדינה עם הרכבת הקלה; מדד הנפט והגז זינק ב-3.4% על רקע העליות בעולם; עוד לאחר הדוחות – קמהדע נפלה ב-4.1%, גב ים עלתה ב-4.2%

12.02.2020, 17:33 | מיקי גרינפלד ונועם לנדמן

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לעדכונים שוטפים מהשווקים המובילים בעולם

   

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

17:25 - יום שלישי רצוף של עליות בבורסת ת"א (ונעילה חיובית בפעם ה-7 מתוך 8 ימי המסחר האחרונים, מאז הנפילה של יום א' שעבר): מדד ת"א 35 טיפס ב-1.1% ות"א 125 הוסיף 1.2%.

טבע ריכזה היום את עיקר החדשות בבורסה המקומית (וקצת בניו יורק): מניית הפארמה הדואלית ששבה להכרה ברבעון הרביעי של 2019, לאחר תקופה ארוכה של נפילות (2018 ורוב 2019), זינקה היום לאחר הדוחות ב-8% (רושמת זינוק דומה גם בוול סטריט). טבע מסכמת רבעון מוצלח, לצד תחזית פחות מרשימה לשנת 2020. חברת התרופות רשמה ברבעון הכנסות של 4.6 מיליארד דולר - הצפי בשוק עמד על 4.35 מיליארד דולר. לשנת 2020 צופה טבע הכנסות של עד 17 מיליארד דולר, סכום שמשמעותו היעדר צמיחה בהשוואה ל-2019. המנכ"ל קאר שולץ: "במבט קדימה - נשפר את הרווחיות ונייצר מזומנים שיפחיתו את החוב שלנו".

קבוצת אשטרום ואשטרום נכסים קפצו ב-8.2% ו-7% בהתאמה, אחרי זיכיון מחודש של המדינה עם הרכבת הקלה - מדד הנדל"ן קפץ ב-2.4%. מניות הנפט והגז התחזקו היום – המדד זינק ב-3.4%. מדד הבנקים ירד ב-0.8% - פועלים ודיסקונט מחקו 1.2%. עוד לאחר הדוחות – קמהדע נפלה ב-4.1%, גב ים עלתה ב-4.2%.

16:50 - רווחי סלע נדל"ן שולשו בשנת 2019: הרווח השנתי של קרן הריט קפץ מ-98 מיליון שקל ל-293 מיליון שקל. עיקר הגידול נבע מנכסים חדשים שנרכשו, ומעליית שכר הדירה בחלק מהנכסים הקיימים; היעד של סלע נדל"ן ב-2020 הוא חלוקת דיבידנד של 92 מיליון שקל.

16:00 - יו"ר פרטנר תקבל 85 אלף שקל בחודש ל-40% משרה: חברת הסלולר הודיעה על אסיפה לאישור התגמול לאסנת רונן, שמונתה כיו"ר הדירקטוריון בנובמבר האחרון, עם התפטרותו של אדם צ'זנוף. כמו כן, מבקשת החברה לאשר כי הדירקטורים יקבלו סכום שנתי של 180 אלף שקל ו-4,000 שקל לישיבה.

15:55 - קבוצת אשטרום ואשטרום נכסים מזנקות במעל ל-7%, לאחר שקבוצת אשטרום דיווחה היום לבורסה כי במסגרת הרכישה חזרה של זכיון הרכבת הקלה בירושלים על ידי המדינה, תשלם המדינה לסיטיפס 1.62 מיליארד שקל. אשטרום מחזיקה ב-50% מחברת סיטיפס (29% אשטרום הקבוצה ו-21% אשטרום נכסים שהיא חברת בת), קרן תשתיות ישראל מחזיקה 30% והראל ביטוח 20%.

הרכבת הקלה בי-ם, צילום: דוברות המפלגה כולנו הרכבת הקלה בי-ם | צילום: דוברות המפלגה כולנו הרכבת הקלה בי-ם, צילום: דוברות המפלגה כולנו

לפי דיווח חברת אשטרום, החברה תכניס 530 מיליון שקל כאשר חלק הרווח המיוחס לבעלי מניות החברה הוא כ-430 מיליון שקל. חברת הבת אשטרום נכסים צפויה לרשום בעקבות ההסכם רווח נקי של 200 מיליון שקל. 

15:50 - קמהדע העלתה הכנסות אך פספסה את התחזיות: הכנסות חברת הביומד עלו ב-11.1% בשנת 2019 והרווח הנקי נשאר זהה לזה שהציגה בשנת הכספים הקודמת; עמיר לונדון, מנכ"ל קמהדע: "ההכנסות הכוללות לשנת 2019 תואמות את טווח התחזית השנתית שנתנו. אנו צופים כי ההכנסות ב-2020 יהיו בין 137-132 מיליון דולר".

14:25 - מניית טבע נופלת ב-3% לאחר הדוחות, למרות שהתעלתה על הצפי. טרם פרסום הדוחות טיפסה המניה ב-2%. בטרום המסחר בניו יורק יורדת המניה ב-1%.

14:00 - טבע עקפה את התחזיות ומציגה תוצאות מעודדות - הכנסות החברה הסתכמו ב-4.6 מיליארד דולר, לעומת תחזית ממוצעת ל-4.35 מיליארד דולר. הרווח הנקי הגיע ל-62 סנט למניה, סנט אחד מעל הציפיות.

מנכ"ל טבע, קאר שולץ, צילום: סיון פרג מנכ"ל טבע, קאר שולץ | צילום: סיון פרג' מנכ"ל טבע, קאר שולץ, צילום: סיון פרג

13:45 - אמצע יום בבורסת תל אביב - מחזור המסחר עומד על 579 מיליון שקל: מליסרון מובילה עם המחזור הגדול ביותר של 42 מיליון שקל, אחריה פועלים עם 35 מיליון שקל.

12:45 - השפעת הקורונה על חברות הביטוח והטסים לחו"ל: הפניקס לא תבטח ביטולי נסיעות למזרח עד יוני, מגדל מקפיאה ביטוח נסיעות לחו"ל למדינות אסיה, הראל תשהה את ביטוחי ביטול הנסיעה מכל סיבה שהיא ולכל יעד בעולם - כך נודע לכלכליסט, בפספורטקארד ובכלל ממשיכים לבטח את הנוסעים לסין אבל רק דרך מוקד טלפוני. אם התופעה תתרחב, נוסעים שמתכננים חופשות בתאילנד ובמזרח גם בעוד מספר חודשים, עלולים לחשוש לרכוש כרטיסים שלא ניתן לבטל, דבר שיפגע גם בחברות התעופה. זאת ועוד, קיים זינוק של 60% בביקוש לביטוחי ביטול נסיעות ליעדים ברחבי העולם.

נגיף הקורונה - חיטוי בטיסות, צילום: AFP נגיף הקורונה - חיטוי בטיסות | צילום: AFP נגיף הקורונה - חיטוי בטיסות, צילום: AFP

 

11:50 - קובי לוי, ראש דסק אסטרטגיית שווקים בלאומי שוקי הון, בתחזית על שוק המט"ח: לוי מעריך הבוקר (ד') כי "המסחר במט"ח צפוי להיות תנודתי מאוד בימים הקרובים, על רקע אי הודאות בנושא התפתחות וירוס הקורונה והציפייה של הסוחרים להתבטאויות בנקים מרכזיים לגבי ציפיות המדיניות המוניטרית. שתי ההתבטאויות אתמול של בכירי הבנקים המרכזיים בארה"ב ובאירופה הפחיתו מעט את החששות מהורדות ריבית באירופה וארה"ב בטווח הקצר, אך ניכר כי הנושא נמצא על סדר היום של הבנקים המרכזיים והם ימשיכו לבחון אותו, כך שכל איתות או רמז יכול להשפיע על המסחר בשוק המטבעות".

עוד הוסיף לוי כי "עבור הצרכנים הישראלים, היחלשות היורו היא חדשות טובות בטווח הקצר, שכן היא עשויה להוביל לירידה במחירי מוצרים המיובאים מאירופה, כגון רכבים, וכמובן מוזילה את החופשות ליבשת. היורו נמצא בשפל של כמעט 20 שנה, כאשר לקשיים שעמם אירופה מתמודדת זה תקופה ארוכה התוסף בשבועות האחרונים גם וירוס הקורונה, שמייצר שוב אי ודאות וחששות משקיעים מפני האטה נוספת בכלכלה האירופית. הסיבה לכך שאירופה נמצאת כרגע בסיכון רב יותר מכלכלות אחרות היא קשרי המסחר הענפים עם סין. במידה שכלכלת סין תאט, כפי שצפוי בעקבות התפרצות הוירוס, יש סיכוי גבוה שאירופה תיפגע פגיעה היקפית וזה משתקף בשער היורו. השקל בינתיים ממשיך להפגין עוצמה ומתחזק מול היורו והדולר, ואף נמצא בשיא כל הזמנים מול הסל".

 

10:50 - נכסים ובניין מטפסת ב-1.9%, ברקע: מוכרת את חלקה בבניין ברחוב פינסקר. אדוארדו אלשטיין בעל השליטה בקבוצת IDB ייאלץ להיפרד מהבניין ברחוב פינסקר פינת אלנבי בתל אביב, לאחר שחברת בנייני העיר הלבנה, רכשה אתמול (ג') את חלקה של נכסים ובנין בבניין תמורת 57 מיליון שקל. העסקה נחתמה בהמשך לתביעת פירוק שיתוף שהגישה בנייני העיר הלבנה באוגוסט האחרון לבית משפט השלום בתל אביב, במטרה לפרק את השותפות בינה לבין נכסים ובניין בנכס.

אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין | צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב

10:05 - המסחר נפתח: המדדים ת"א 35 ו-ת"א 125 עולים ב-0.2%; פתאל עולה  ב-1% בפסגת ת"א 35, טבע יורדת ב-1.2% בתחתית המדד, לקראת פרסום הדוחות בהמשך היום; לאחר הדוחות: גב ים עולה ב-2%, פריון רושמת זינוק של 10% אך במקרה שלה עדיין רק בשלב הטרום מסחר; אל על יורדת ב-1.6% לאחר ההודעה על הירידה הצפויה בהכנסות.

9:45 - פריוןמפרסמת דוחות: החברה רשמה ברבעון הרביעי צמיחה של 8.7% בהכנסות ל-78.3 מיליון דולר, לעומת 72 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח המתואם עמד על 8.9 מיליון דולר, לעומת 5.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה הודיעה עוד על השקת מנוע החיפוש פריבאדו (Privado), המספק דרכים להגנה על הפרטיות והאנונימיות של המשתמש, בתוך מנוע החיפוש Bing של מיקרוסופט.

9:10 - דוחות גב ים: הכנסות החברה מהשכרת מבנים בשנת 2019 הסתכמו ב-510 מיליון שקל, עלייה של 11% בהשוואה ל-2018. ה-NOI השנתי עלה ב-11.1% ל-490 מיליון שקל. ה-EBITDA עלה ב-12.5% ל-458 מיליון שקל. ה-FFO צמח ב-16% ל-199 מיליון שקל.

8:30 - תדיראן הולדינגסעדכנה אתמול בערב כי נמסר לה על ידי חלק מקבלני המשנה וספקי חומרי הגלם שלה הנמצאים בסין כי בשל התפשטות נגיף הקורונה, נכון

למועד זה, עדיין לא חזרו לפעילות ייצור סדירה. תדיראן מציינת כי  בטווח המיידי והקצר אין בשיבושים אלה בכדי להוות פגיעה מהותית בפעילות החברה ותוצאותיה. בה בעת, מוסיפה תדיראן, "מאחר שנכון למועד זה אין בידי החברה או ספקיה כאמור יכולת להעריך את מועד הפסקת השיבושים כאמור וחזרה של פעילות הייצור

בסין לסדרה, אין בידי החברה יכולת להעריך, בשלב זה, את מידת ההשפעה של המשך השיבוש בפעילות הייצור בסין על החברה, אם וככל שיימשכו, בטווח הבינוני והארוך" .

 

7:45 - רשות שוק ההון בודקת את מעורבותו של בעל השליטה ב מגדלשלמה אליהו, בניהול הפעילות השוטפת של החברה. זאת בעקבות עימות נוסף בצמרת מגדל, הפעם בין אליהו ליו"ר ניר גלעד והמנכ"ל רן עוז. כלכליסט מדווח הבוקר כי הרקע למחלוקת הוא שורת מינויים בחברה שהמנכ"ל מנסה לקדם בתמיכת היו"ר, אך אלה נתקלים בהתנגדות מצד בעל השליטה.

שלמה אליהו, צילום: ריפליי הפקות צילום שלמה אליהו | צילום: ריפליי הפקות צילום שלמה אליהו, צילום: ריפליי הפקות צילום

 

7:40 - חברת התעופה אל עלעדכנה אתמול בערב כי ביטול הטיסות בעקבות המגפה בסין צפוי לגרור ירידה של 30 מיליון דולר בהכנסות בדוחות הרבעון הראשון. החברה המדגישה עם זאת שמרבית הירידה צפויה להערכתה להתקזז בצמצום ההוצאות התפעוליות שינבע מביטול הטיסות האמורות. 

7:30 - בורסת ת"א תיפתח בעוד שעה קלה בהמשך לתנועות הקלות שנרשמו אמש בניו יורק (נאסד"ק עלה ב-0.1%, S&P 500 עלה ב-0.2%, דאו ג'ונס נותר יציב) ומול המגמה החיובית הבוקר בשווקים של אסיה (מדד ניקיי עולה ב-0.5%, האנג סנג עולה ב-0.7%, שנגחאי עולה ב-0.2%). במוקד בהמשך היום - טבעצפויה לפרסם בשעות הצהריים את הדוח המסכם של הרבעון הרביעי.

אתמול נרשמה בבורסה נעילה ירוקה: ת"א 35 טיפס ב-1.1% ות"א 125 הוסיף 1.2%. בלטו היום מניות הנדל"ן: מגה אור זינקה ב-6.4% בראש מדד ת"א נדל"ן שקפץ ב-2.2%. דיסקונט זינק ב-2.7% ומדד הבנקים התחזק ב-0.8%.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות