אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נרקוד, נשמיץ, נשכח: סרגיי פולונין חוזר לבמה צילום: Artyom Lents

נרקוד, נשמיץ, נשכח: סרגיי פולונין חוזר לבמה

הרקדן המחונן סרגיי פולונין התבטא נגד הומואים ובגנות תנועת Metoo והורד מהבמה. את הקאמבק שלו יתניע גם בקיסריה

12.02.2020, 08:18 | מאיה נחום שחל

“הילד הרע של עולם הבלט”, כך כינו את הרקדן המחונן סרגיי פולונין שהחליט לעזוב במפתיע את הבלט המלכותי הבריטי לפני שמונה שנים בגיל 21. השוו אותו לניז’ינסקי, נורייב וברישניקוב, אבל פולונין הולך נגד כל הכללים ובועט במוסכמות. ב־7 במאי הוא יגיע לישראל עם המופע “רספוטין” לכוריאוגרפיה של יוקה אושי ומוזיקה של קיריל ריכטר, בהופעה חד־פעמית באמפיתיאטרון קיסריה.

סרגיי פולונין עם פוטין על החזה, צילום: Artyom Lents סרגיי פולונין עם פוטין על החזה | צילום: Artyom Lents סרגיי פולונין עם פוטין על החזה, צילום: Artyom Lents

אחרי שהופיע בתפקידים הראשיים ב“מפצח האגוזים”, “ג’יזל” ו”מנון”, פולונין היה אמור לככב לפני כשנה ב”אגם הברבורים” בבלט האופרה של פריז, אולם פוסטים הומופוביים, סקסיסטיים ופרובוקטיביים שהעלה לרשתות החברתיות ובהם כתב לרקדני בלט “תהיו גברים, כבר יש על הבמה בלרינה אחת”, או “כל מה שקורה עם מהפכת ה־Metoo משוגע לגמרי”, גרמו לכך שהופעותיו בוטלו. בנוסף הציג לעשרות אלפי עוקביו תמונות עם קעקוע של פוטין על החזה. פולונין אמנם “לא מאמין בחרטה”, אך לדבריו לא הובן כשורה.

המנהלת שלו מדברת על מה שקרה לו כעל סוג של התמוטטות, אבל הוא מדבר במונחים של התגלות: “אני חושב שזה היה אחד הניסיונות המעמיקים שלי. למדתי איך החברה מתנהלת, מי נאמן לי ומי לא”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות