אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת מזגנים בלי פילטר צילום: אריאל בשור

חברת מזגנים בלי פילטר

המהלך של אלקטרה צריכה הוא ציני, מיושן ותמוה. ציני כי קשה לדמיין אותה משגרת מכתב על הורדת מחירים עקב ירידת חומרי הגלם, מיושן כי היא חושבת רק על שורת הרווח, ותמוה כי ההיסטריה לא שוקפה למשקיעים בבורסה

12.02.2020, 08:09 | גולן פרידנפלד

נגיף הקורונה המשתולל גורם לחברות הציבוריות בישראל לשגר לבורסה הודעות בקצב גבוה. החל מהודעות הרגעה בנוסח "לא צפויה פגיעה מהותית בזמן הקרוב", ועד ל"אם יימשך המצב הנוכחי בסין צפויה השפעה על עסקי החברה". כולם זהירים מאוד בניסוחים. בכל זאת, לא רוצים להסתבך עם המשקיעים. לצד ההודעות המהוססות החלו חלק מהחברות לשגר כבר הודעות ללקוחות שלהן כי הן צפויות לייקר את המוצרים. אחת מהן היא חברת אלקטרה צריכה שכתבה לספקיה כי, "המחסור בחומרי הגלם הביא לעליית מחירים, ולכן אנו נאלצים להודיע על עליית מחירי המוצרים כבר משישי הקרוב". ההיסטריה שהופנתה ללקוחות לא שוקפה בדיווחים לבורסה, לפחות עד שעת סגירת הגיליון. המהלך של אלקטרה צריכה הוא ציני, מיושן ותמוה.

חנות של אלקטרה (ארכיון), צילום: סיון פרג חנות של אלקטרה (ארכיון) | צילום: סיון פרג' חנות של אלקטרה (ארכיון), צילום: סיון פרג

1.ציני, מכיוון שקשה לדמיין את אלקטרה צריכה משגרת מכתב מהיר ומשמח ללקוחות המודיע להן על הורדת מחירים עקב ירידת מחירי חומרי הגלם. אלקטרה היא לא עוד חברה. היא אחת משתי שחקניות המזגנים הגדולות בישראל. העלאת מחיר שלה תזמין הצטרפות לחגיגה של חברות צריכה נוספות.

2. מיושן, משום שהגישה שבה רק שורת הרווח משחקת תפקיד פסה מן העולם לפני עשור בערך. הגישה השולטת היום בניהולן של חברות בכלל וחברות ציבוריות בפרט היא גישת מחזיקי העניין. לא רק טובת בעלי המניות עומדת לנגד בעלי השליטה אלא גם הלקוחות, העובדים הספקים ואחרים. ניצול של כל אחד מהם מביא יותר נזק מתועלת לטווח הארוך, על פי מחקרים.

3. ולבסוף, המהלך של אלקטרה צריכה תמוה, מכיוון שאם מדובר באירוע כה היסטרי המחייב העלאת מחירים מיידית מוזר שהוא נעלם מעיניהם של המשקיעים. גם הודעת הרגעה למשקיעים שלא מדובר באירוע מהותי היתה מתקבלת בהבנה. רק שזו לא מתיישבת לוגית עם הדחיפות שמשדרת החברה ללקוחותיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות