אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר 1,115 מתו מהנגיף; עוד חברות מבטלות השתתפותן בכנס המובייל בברצלונה צילום: איי אף פי

נגיף הקורונה

כבר 1,115 מתו מהנגיף; עוד חברות מבטלות השתתפותן בכנס המובייל בברצלונה

נציבות הבריאות הלאומית של סין עדכנה את מספר הנדבקים שעלה ליותר מ-45 אלף. בתוך כך, אל פייסבוק, אמזון סוני ואחרות הצטרפה גם חברת התקשורת רקוטן מובייל שהודיעה כי לא תשתתף בכנס המובייל שיתקיים בסוף החודש בברצלונה

12.02.2020, 09:39 | שירות כלכליסט
נציבות הבריאות הלאומית של סין (NHC) אישרה עוד 2,015 מקרים חדשים בסין ו-97 מקרי מוות נוספים כתוצאה מנגיף הקורונה הקטלני, רובם במחוז חוביי. נכון להלילה (ג') הממשלה הסינית עדכנה על 45,171 חולים ו-1,115 מתים במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

ב-7 בפברואר הוציאה הממשלה הסינית הנחיות חדשות, לפיהם חולים שלא הציגו את תסמיני הנגיף לא ייחשבו יותר למקרה מאושר של המחלה.

אזרחים עם מסיכות בסופרמרקט , צילום: גטי אימג אזרחים עם מסיכות בסופרמרקט | צילום: גטי אימג'ס אזרחים עם מסיכות בסופרמרקט , צילום: גטי אימג

ההתפרצות של הנגיף יכולה לעזור בהאצת ההפרדה בין ארצות הברית וסין, יותר מאשר מלחמת הסחר, כך לפי קרטיס צ'ין, חבר בצוות החשיבה, Milken Institute, שאמר, כי המשבר המתמשך שגרם למותם של יותר מאלף אנשים בעיקר בסין ידגיש לחברות את החשיבות שבגיוון שרשראות האספקה רחוק מסין.

חברת תקשורת המובייל, רקוטן מובייל (Rakuten Mobile) הודיעה הבוקר (ד') כי לא תשתתף בכנס המובייל העולמי שעתיד להתקיים בברצלונה בחודש פברואר בתאריכים 24 עד ה-27 בעקבות חששות הנוגעות להתפשטות הקורונה.

איש צבא נבדק, צילום: איי אף פי איש צבא נבדק | צילום: איי אף פי איש צבא נבדק, צילום: איי אף פי

מספר חברות טכנולוגיה בולטות כבר ויתרו על השתתפותן בכנס השנה, ביניהן פייסבוק, אמזון, סוני, אינטל ו-Nvidia. החברה המארגנת את הכינוס, GSMA תערוך ביום שישי ישיבת הנהלה על מנת לדון באפשרות של ביטול האירוע.

הבנק המרכזי של מלזיה אמר היום כי הצמיחה ברבעון הראשון תושפע על ידי ההתפרצות שהציתה גל של השבתות בסין במאמץ למגר את התפשטות הנגיף. "עם זאת, האפקט הכללי של הנגיף על הכלכלה המלזית יהיה תלוי באורך ובהתפשטות של ההתפרצות כמו גם במדיניות התגובה של הרשויות", כך לפי הצהרה שמסר הבנק. מלזיה הסכימה להקים גוף מיוחד עם שכנתה, סינגפור, על מנת לתאם את התגובות להתפרצות הנגיף.

 אזרחים עם מסיכות בסופרמרקט בסין, צילום: גטי אימג אזרחים עם מסיכות בסופרמרקט בסין | צילום: גטי אימג'ס  אזרחים עם מסיכות בסופרמרקט בסין, צילום: גטי אימג

מהבנק המרכזי של ניו זילנד, נמסר שלא חל שינוי ברמת המזומן בקופת הבנק וכי הוא מניח שההשפעה הכוללת על הכלכלה במדינה תהיה קצרה ותרוכז ברובה במחצית הראשונה של 2020. מושל הבנק, אדריאן אור חזה קרוב לשישה שבועות של הפרעות, בהנחה שבמהלך מרץ תהיה נורמליזציה ושאיסור הנסיעה לסין יוסר.

בשבוע שעבר, הבנק המרכזי של הפיליפינים הזהיר מ "השפעה שלילית" על פעילות כלכלית ועל רחשי השווקים בתקופה הקרובה, בעקבות ההתפרצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות