אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובניין מוכרת את חלקה בבניין ברחוב פינסקר בתל אביב ב-57 מיליון שקל צילום: איתן שגב

נכסים ובניין מוכרת את חלקה בבניין ברחוב פינסקר בתל אביב ב-57 מיליון שקל

הרוכשת היא שותפתה בנכס - חברת בנייני העיר הלבנה, שהגישה באוגוסט האחרון תביעה לפירוק שיתוף בנכס. לאחר משא ומתן בין הצדדים נחתם הסכם למכירת הנכס

12.02.2020, 10:10 | שלומית צור

הסכסוך הסתיים: אדוארדו אלשטיין בעל השליטה בקבוצת IDB ייאלץ להיפרד מהבניין ברחוב פינסקר פינת אלנבי בתל אביב, לאחר שחברת בנייני העיר הלבנה, רכשה אתמול (ג') את חלקה של נכסים ובנין בבניין תמורת 57 מיליון שקל. העסקה נחתמה בהמשך לתביעת פירוק שיתוף שהגישה בנייני העיר הלבנה באוגוסט האחרון לבית משפט השלום בתל אביב, במטרה לפרק את השותפות בינה לבין נכסים ובניין בנכס.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בבניין משרדים ומסחר בן 5 קומות, שנבנה בשנת 1948 ברחוב פינסקר 2 פינת אלנבי 27, הממוקם מול המגרש שבו שכן בעבר קולנוע מוגרבי. הבניין כולל שטח בנוי של 4,338 מ"ר ומאוכלס בשוכרים שונים. הבניין אף מוגדר לשימור ללא מגבלות מחמירות.

אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין | צילום: איתן שגב אדוארדו אלשטיין, צילום: איתן שגב

בספטמבר 2017 אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב בקשה לשימוש חורג ממשרדים למגורים בבניין, כך שניתן יהיה להסב את השטחים הבנויים בבניין ל-44 דירות מגורים. על רקע זה רכשה בנייני העיר הלבנה בדצמבר 2018 את זכויותיהם של בעלים פרטיים שהחזיקו ב-36.6% מהזכויות בבניין, כאשר ביתרת הזכויות המהוות את מרבית הבניין מחזיקה נכסים ובניין. בכך, השתלטה למעשה בנייני העיר הלבנה על הזכויות בבניין.

בתביעה לפירוק שיתוף, טענה בנייני העיר הלבנה כי הניסיונות בין החברות להגיע להסכמות בנוגע למימוש הזכויות בבניין כשלו, וזאת על אף שמימוש היעוד החדש של הבניין יביא למיצוי ערכו, ועל כן ביקשה מבית המשפט להורות על פירוק השותפות בבניין בדרך של מינוי כונס נכסים ומכירת הזכויות בנכס. אלא שלאחר הגשת התביעה, התנהל משא ומתן בין הצדדים, שבסופו חתמו אתמול (ג') החברות על הסכם, לפיו תמכור נכסים ובנין את חלקה בנכס לבנייני העיר הלבנה תמורת 57 מיליון שקל.

את בנייני העיר הלבנה ייצג עו"ד שמואל שוב, ואת נכסים ובנין עו"ד שלומי כהן ממשרד גורניצקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות