אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר באבו דאבי לישראלים: "בואו, אנחנו רוצים את ההשקעות שלכם" צילום: שאטרסטוק

בכיר באבו דאבי לישראלים: "בואו, אנחנו רוצים את ההשקעות שלכם"

את הדברים אמר איברהים אג'מי, ראש זרוע ההון סיכון של קרן העושר של אבו דאבי: "אני לא רואה סיבה מדוע לא לעשות את זה"

12.02.2020, 14:46 | שירות כלכליסט

"ישראלים בואו, אנחנו רוצים את ההשקעות שלכם", כך אמר אישיות בכירה בקרן העושר של אבו דאבי, Mubadala Investment למשקיעי סטארט אפ ישראלים, כצעד נוסף בהתחממות הקשרים בין שתי המדינות.  כך דווח בבלומברג.

"אנחנו צריכים לקבל בברכה את כל סוגי ההשקעות, גם משקיעים שפעילים מאוד בישראל. משקיעים ישראלים מגיעים בסופו של דבר ורואים הזדמנויות באזור". את הדברים אמר איברהים אג'מי, ראש זרוע ההון סיכון של קרן העושר. "אני לא רואה סיבה מדוע לא לעשות את זה", הוא אמר.

אג'מי דיבר במהלך פאנל שעסק בהשקעה בהייטק בוועידה של מכון Milken באבו דאבי. אבי אייל, מייסד ומנהל שותף ב- Entree Capital, חברת הון סיכון המתמקדת בישראל, הצטרף אליו. אג'מי אמר כי הוא ואיל כבר השקיעו יחד פעמיים בעבר ועובדים אחד עם השני "מזה כמה שנים". כאשר אייל דיבר ישירות עם אג'מי הוא הציע לו להקים קרן בבירת איחוד האמירויות.

אבי אייל,  מייסד ומנהל שותף בקרן Entree Capital, צילום: Milken Institute אבי אייל, מייסד ומנהל שותף בקרן Entree Capital | צילום: Milken Institute אבי אייל,  מייסד ומנהל שותף בקרן Entree Capital, צילום: Milken Institute

"אני אעזור לך להתחיל קרן בשלבים מוקדים כאן באבו דאבי", אמר אייל. "אני הביא את חבריי מאירופה, מישראל, מכל מקום, על מנת לעזור ולשמור עליה, ולעשות אותה מצליחה".

מדינות המפרץ לא מכירות באופן רשמי בישראל ושומרות בדרך כלל על חרם כלכלי. עם זאת, קשרים עסקיים והתחממות היחסים בין ישראל וכמה משכנותיה במפרץ היו לסוד ידוע בשנים האחרונות.

קרן Entree  הינה קרן בינלאומית המנוהלת מישראל, ומשקיעה בחברות בשלבים מוקדמים כשמייסדיהן ישראלים, לרבות כאלו שממוקמים באירופה וארה"ב, בתחומים של deep technology AR/VR ,SaaS ,Fintech, ועוד. חברות חד קרן בולטות בפורטפוליו של Entrée הינן מאנדיי.קום, ריסקיפייד, פנדבוקס, רפיד, Stripe, Deliveroo, Gusto ועוד. 

איברהים עג איברהים עג'אמי, מנהל ההון סיכון בקרן העושר של אבו דאבי | צילום: baaz.com איברהים עג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות