אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סכסוך העבודה הקצר בין עובדי ECI לחברה הגיע לקיצו צילום: חברת ש.י.ר שלמה נדל"ן

סכסוך העבודה הקצר בין עובדי ECI לחברה הגיע לקיצו

שבוע לאחר שהכריזו על סכסוך עבודה, שני הצדדים הגיעו להסכם שכולל עצירת כל שינוי ארגוני עד יוני הקרוב לגבי 800 עובדי החברה לאחר רכישתה בידי ריבון האמריקאית

12.02.2020, 16:27 | מאיר אורבך

שבוע ימים לאחר שהכריזו ב- ECI על סכסוך עבודה, שכלל גם התבטאויות קשות, שני הצדדים הגיעו להסכם שעוצר כל שינוי ארגוני עד חודש יוני הקרוב, אז אמור להיחתם סופית הסכם הרכישה של החברה הישראלית על ידי חברת ריבון.

קראו עוד בכלכליסט

בנובמבר האחרון הודיעה החברה על רכישתה על ידי ריבון ובעקבות כך דרש ועד העובדים להיכנס למו"מ על מנת להבטיח את תנאיהם וביטחונם של העובדים ביחס לרכישה.

לאחר שהמו"מ (שלווה על ידי יקי חלוצי יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות ועו"ד כפיר זאב המייצג את ועד עובדי ECI) נקלע למבוי סתום, איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות הכריז על סכסוך עבודה בחברה.

ההסכם, שמסדיר את תנאי 800 עובדי ECI לקראת אישור המיזוג עם חברת ריבון האמריקנית, קובע כאמור כי החל מיוני הקרוב תחויב ריבון שכל שינוי בחברה יתרחש לאחר התייעצות ובתיאום עם הוועד.

על פי ההסכם בין הצדדים, עד חודש יוני 2020 לא תוכל לקיים החברה כל פיטורים מטעמי התייעלות. ככל שבכוונת החברה לקיים תהליכי אינטגרציה עם ריבון, היא מתחייבת להביא את הנושא למו"מ עם העובדים ולהסדיר את השלכותיו. בנוסף, כל תוכנית של אופציות ומניות שתאושר לעובדי ריבון, תחול גם על עובדי ECI בישראל.

בנוסף, הוסכם על הגדלת בסיס ההפרשות ועל הגדלה למקסימום של אחוז ההפרשה לפנסיה. פעימות ההגדלה יוקדמו מכפי שנקבע בהסכם 2018, למרץ 2021. כמו כן, תקציב הרווחה בחברה יגדל בהדרגתיות בשנתיים הקרובות, בנוסף לתקציב שסוכם בהסכם 2018.   

 

בשיחה של מקורבים לחברה עם כלכליסט, לא נפסלה על הסף האפשרות שהחברה תעבור קיצוץ משמעותי בכוח העבודה לאחר הרכישה, אבל הוערך כי המכה לא תגיע לישראל מאחר וריבון זקוקה לזרוע הישראלית, בעיקר בשל הפיתוחים שלה בתחום דור 5.

משרדי ECI בפתח תקווה, צילום: עמית שעל משרדי ECI בפתח תקווה | צילום: עמית שעל משרדי ECI בפתח תקווה, צילום: עמית שעל

telecom ECI עוסקת בתחום התקשורת והרשתות, מרכזה הוא בפתח תקווה ולה מרכז פיתוח נוסף הפועל בבאר שבע. עובדי ECI התאגדו בהסתדרות בשנת 2016 ובמהלך 2018 נחתם בחברה הסכם קיבוצי פורץ דרך לאחר מאבק ממושך שכלל שביתה במחאה נגד רצון החברה לפטר כ-100 עובדים.

יקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההייטק בהסתדרות, הדגיש: "עובדי ECI באתרי הפיתוח בארץ הם הנכס והעתיד של חברת ריבון. להנהלת ריבון ולנו קיים אינטרס משותף והוא להבטיח את היציבות והביטחון התעסוקתי של העובדים באתרי הפיתוח בארץ מתוך מטרה להצעיד את ריבון העולמית ולהפוך את המיזוג לחיוני".

אופיר לוי, יו"ר ועד העובדים, הוסיף: "ההסכם הקיבוצי הוא בשורה אמיתית לעובדים. היה קיים חשש אמיתי לפגיעה בביטחון התעסוקתי ולשינוי חד-צדדי בתנאי העבודה והשכר בעקבות עסקת ריבון. הבאנו בשורה נוספת לעובדים בדמות הגדלת הבסיס לפנסיה ותוספת משמעותית לתקציב הרווחה".

מ-ECI נמסר: "אנו שמחים על ביטול סיכסוך העבודה וצועדים לעבר השלמת המיזוג עם ריבון בשבועות הקרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות