אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיסת מולדת: אגי גרופ מבקשת להנגיש קרקעות למשקיעים הקטנים צילום: אריק דורי

פיסת מולדת: אגי גרופ מבקשת להנגיש קרקעות למשקיעים הקטנים

על רקע מצוקת הדיור והתחזיות לגידול באוכלוסייה, מתחזק מעמדן של ההשקעות בקרקעות. מודל ייחודי שמציגה החברה, מאפשר גם למי שאין מאחוריו גב כלכלי מוצק להצטרף למעגל

14.02.2020, 10:42 | מאת רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

לנוכח מצוקת הדיור של השנים האחרונות, אחד הדברים שאין עליהם מחלוקת בקרב הפעילים בשוק הנדל"ן הוא כי במרכז הארץ לא נותרו עוד כמעט קרקעות זמינות לבנייה. על כן מרבית הבנייה החדשה בתוך הערים, במיוחד בגוש דן וסביבתו, יכולה להתבצע רק באמצעות התחדשות עירונית, כלומר חידוש מתחמי מגורים קיימים.

אולם גם פתרון זה מוגבל מטיבו, ומטריד עוד יותר עם מסתכלים על התחזיות לגידול האוכלוסייה: לפי דו"ח מיוחד של המועצה הארצית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, מספר תושבי המדינה יזנק ב-2040 אל מעבר ל-13 מיליון נפש. כחלק מההערכות לצרכים העתידיים של האוכלוסייה הצומחת, קבעה הממשלה ב-2017 יעד ליצירת מלאי תכנוני של 2.6 מיליון דירות – מתוכן 1.5 מיליון דירות חדשות. אז היכן עתידים לגור כל אותם "ישראלים חדשים"?

 

קראו עוד בזירת הנדל"ן

המציאות הדוחקת הביאה בשנים האחרונות להתחזקותו של ענף נדלני חדש – ענף ההשקעה בקרקעות, כשההנחה בקרב מומחי נדל"ן היא כי במהלך השנים הבאות ייעודן של קרקעות חקלאיות רבות ברחבי המדינה ישונה, והן יופשרו בהדרגה לבנייה.

היעד הממשלתי: בניית 1.5 מיליון דירות חדשות עד 2040 , צילום: עמית שעל היעד הממשלתי: בניית 1.5 מיליון דירות חדשות עד 2040 | צילום: עמית שעל היעד הממשלתי: בניית 1.5 מיליון דירות חדשות עד 2040 , צילום: עמית שעל

נדל"ן לכולם

אחת החברות הפעילות והעסוקות בענף הקרקעות בפרט ובתחום הנדל"ן בכלל, היא אגי גרופ – השקעות נדל"ן (AGI GROUP), המבקשת להנגיש את תחום הנדל"ן לציבור הרחב ולספק הזדמנות להשקעה גם למי שאין מאחוריו גב כלכלי מוצק.

 

"בניגוד להשקעות אחרות בנדל"ן המצריכות סכומי כסף משמעותיים, ענף הקרקעות מאפשר השקעות גם בסכומים צנועים ובסדר גודל של 300-100 אלף שקל", אומרים בחברה. "אנחנו בעצם מאפשרים לכל מי שחפץ בכך להשקיע איתנו, כולל אלו שאין ברשותם הון עצמי. אנחנו עושים את זה באמצעות פריסה ההשקעה עד 84 תשלומים, וכך בהחזר חודשי מסכום של 1,200 שקל, יכול כל אחד לרכוש קרקע שתירשם על שמו בטאבו".

 

מודל ההשקעות הייחודי של אגי גרופ פונה במוצהר לחתך אוכלוסייה מגוון, כש"לכל אחד מותאמת השקעה בהתאם לתקציבו וצרכיו". על לקוחותיה נמנים בין היתר חיילים משוחררים, משפחות בתחילת דרכן ואפילו בני הגיל השלישי שמחפשים השקעה ש"תסדר" את הנכדים.

באגי גרופ מוסיפים כי "להצטרפות לעסקה בתחילת הדרך, רגע לפני שהמחירים מזנקים, יש יתרונות רבים שלא תמיד קהל המשקיעים מודע להם, ואת העניין הזה אנו באים לשנות. בסופו של דבר, ברגע שכבר יש קרקע ומה שנדרש זה רק להוסיף את עלויות הבנייה – החיסכון הכספי יכול להגיע למאות אחוזים".

בחברה מודעים היטב לתדמית הלא ממש מזהירה שיצאה בשנים האחרונות להשקעות בקרקעות, ומבחינתם שינוי המוניטין של הענף הוא בגדר שליחות. "אנחנו לא מנפנפים בהצהרות על התעשרות מהירה ותשואות מדומות, ולא מפזרים הבטחות שלא נוכל לעמוד בהן", מסבירים שם. "אנו דוגלים בהתנהלות שקופה ואחראית, והולכים עם המשקיעים שלנו יד ביד, מלווים ומייעצים לכל אורך הדרך. כל מי שמגיע אלינו מקבל הסבר מפורט לפיו אנו משקיעים בקרקעות חקלאיות שייתכן שבשנים הקרובות יופשרו, כאשר נכון להיום במספר פרויקטים שלנו כבר מקודמות תוכניות קונקרטיות".

ואמנם, האמונה שמשדרת אגי גרופ בענף הקרקעות היא לא רק ברמה ההצהרתית, כשלצד משקעיה, החברה שותפה בכל עסקה ואף שומרת לעצמה יחידות שטח שאינן מוצעות למכירה.

"חשוב לנו גם להבהיר שהקרקעות הללו אינן מיועדות לבנייה פרטית אלא לבנייה רוויה, וכמובן שאנו מציגים דו"ח שמאי על פי תקן 22. המסר שלנו לאלו המבקשים להיכנס ולהשקיע, הוא לבדוק ביסודיות עם איזה גוף הם עושים זה, מהן היכולות שלו ומהן ההצלחות שלו".

קרקע עם פוטנציאל

הקרקעות שמשווקת אגי גרופ פזורות בכל רחבי הארץ, לרבות בערים חדרה, אשדוד, ראשון לציון, גדרה ויוקנעם – מוקדי מגורים שעתידים לצמוח משמעותית במהלך העשורים הקרובים. כך למשל, לפי דו"ח המועצה הארצית, בנפת אשקלון – הכוללת לצד אשקלון גם את אשדוד, קרית מלאכי ושדרות – האוכלוסייה צפויה להכפיל את עצמה מכחצי מיליון תושבים לכמיליון תושבים; גם האזור של חדרה ושכנותיה – אור עקיבא, זיכרון יעקב, בנימינה ואום אל פאחם – צפוי לטפס מכ-400 אלף תושבים ליותר מ-750 אלף תושבים.

בדומה לתחזיות המופיעות בדו"ח, באגי גרופ ידעו לזהות במעוד מועד את הפוטנציאל הטמון בחדרה, עם השקעה בקרקעות במתחם 24 הממוקם מזרחית לפארק חדרה, כביש 4 ותחנת הרכבת. במתחם עתידה לקום אחת משכונות הדגל של חדרה המתחדשת שכבר אושרה בוועדה המקומית, עם כ-3,500 יחידות דיור, לצד בתי ספר וגני ילדים, שטחים פתוחים ואזורי מסחר ותעסוקה.

 

חדרה. לפי הערכות, נפת העיר צפויה להכפיל עצמה בתוך שני עשורים  , צילום: עמית שעל חדרה. לפי הערכות, נפת העיר צפויה להכפיל עצמה בתוך שני עשורים | צילום: עמית שעל חדרה. לפי הערכות, נפת העיר צפויה להכפיל עצמה בתוך שני עשורים  , צילום: עמית שעל

גם באשדוד מיהרה אגי גרופ לפעול והיא מציעה קרקעות להשקעה בחלקה הצפוני-מערבי של העיר, אזור שכבר כעת זוכה לעלייה ניכרת בערכו הנדלני: אם לפני כחמש שנים קרקעות במקום נמכרו סביב 80-70 אלף שקל, הרי שהיום המחירים כבר הוכפלו. רוח גבית מספקת תוכנית לאזור שכבר נמצאת בהליכי גיבוש, עם כ-3,400 יחידות דיור בבנייה מרקמית, עשרות אלפי מ"ר לתעסוקה, עסקים ומסחר, וקרוב ל-200 אלף מ"ר עבור שטחי ציבור.

"איתורן של קרקעות בעלות פוטנציאל השבחה גבוה זו מומחיות הדורשת ניסיון, מיומנות והיכרות רבת שנים עם הענף והגורמים הפועלים בו. אצלנו הקרקע נבדקת בפינצטה ונבחרת בהתאם לרף קפדני", מסכמים בחברה. "ענף ההשקעה בקרקעות עוד רחוק ממיצוי. מי שמחפש אפיק להשקעה ארוכת טווח כבר למד להבין שבאמצעות השקעה בקרקעות יש לו הזדמנות להגיע לנכס מבלי להשתעבד לעשרות שנים".

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן