אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היורו בשפל של 18 שנה: חדשות טובות או סיבה לדאגה? צילום: גטי אימג'ס

פודקאסט כלכליסט

היורו בשפל של 18 שנה: חדשות טובות או סיבה לדאגה?

דווקא כשכולם האמינו ש-2020 תהיה השנה של אירופה והיורו - ההיפך קרה. מדוע היורו יורד, למה אירופה לא מתאוששת ומה חושבים על כך בבנק ישראל. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 89

13.02.2020, 21:42 | שי סלינס

2020 היתה אמורה להיות השנה של אירופה. מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עשתה צעד משמעותי נוסף בדרך לקו הסיום, בריטניה סוף סוף הוציאה לפועל את הברקזיט, אפילו האחות הרעה של הגוש - יוון מראה סימני התאוששות (עם תשואות אג"ח של מתחת ל-1%) - והזמן של אירופה לצעוד קדימה הגיע. אבל במקום לראות את אירופה והיורו נוסקים - קרה בדיוק ההיפך.

 

המטבע האירופי לא מפסיק לרדת מול המטבעות המובילים בעולם ונסחר בשפל של 3 שנים מול הדולר ובשפל של 4 שנים מול הפרנק השווצרי. אפילו מול השקל מוצא את עצמו היורו בשפל של לא פחות מ-18 שנה.

אין ספק כי החולשה של המטבע האירופי פוגעת ביצואנים הישראלים - החל מחברות ההייטק ועד לתעשייה המסורתית. בנוסף, חולשת היורו פוגעת גם במשקיעים פרטיים וגופים מוסדיים שחשופים בדרך זו או אחרת למטבע.

מנגד, חולשת היורו וגם הדולר לצורך העניין עוזרת לצרכן הפרטי. הטיולים לחו"ל זולים יותר, מחירי המוצרים אותם אנחנו רוכשים ברשת הוזלו - עניין אשר תומך בצריכה הפרטית.

אז מה קורה פה - מדוע היורו יורד, למה אירופה לא מתאוששת ומה בכל צריך לקרות כדי ש-2020 תהיה השנה שלה. פודקאסט מנועי הכסף - פרק 89.

היורו בשפל של 18 שנה: חדשות טובות או סיבה לדאגה?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהיורו בשפל של 18 שנה: חדשות טובות או סיבה לדאגה?

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות