אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט הגדיל השקעותיו בקרוגר והפחית בבנקים; ומה עם טבע? צילום: בלומברג

באפט הגדיל השקעותיו בקרוגר והפחית בבנקים; ומה עם טבע?

חברת ברקשייר הת'וואי של באפט הודיעה אתמול כי רכשה נתח מניות בסך 549 מיליון דולר בקרוגר, רשת הסופרמרקטים הגדולה בארה"ב, ושל 192 מיליון דולר ביצרנית התרופות ביוג'ן; הנתח בוולס פארגו צנח ברבעון שעבר ב-15%, ובגולדמן זאקס - ב-35%

15.02.2020, 09:53 | שירות כלכליסט

חברת ברקשייר הת'וואי של וורן באפט הודיעה אתמול (ו') כי רכשה נתח מנות בסך של 549.1 מיליון דולר ברשת הסופרמרקטים הגדולה בארה"ב, קרוגר, ומתכוונת להשקיע בה.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח המפרט את השקעותיה נכון ל-31 בדצמבר, מסרה ברקשייר בין היתר כי רכשה נתח של 648 אלף מניות ביצרנית התרופות ביוג'ן בשווי של 192.4 מיליון דולר, והפחיתה משמעותית את חלקה בשני בנקים גדולים, וולס פארגו וגולדמן זאקס.

לפי רויטרס, ברקשייר מכרה יותר מ-86 מיליון מניות, או 21% מההון שלה בוולס פארגו מאז ה-30 ביוני, זאת בשעה שהבנק מנסה להשיב את המוניטין שלו בעקבות שערוריות שקשורות בשירות ללקוחות ושהתפרצו בספטמבר 2016. במהלך תקופה זו, מדד ה-S&P 500 עלה ב-55% ואילו מניית וולס פארגו ירדה ב-3%. ברקשייר החלה להשקיע בוולס פארגו בשנת 1989.

מניות קרוגר עלו ב-3.9% ומניותיה של ביוג'ן עלו ב-1.5% במסחר המאוחר בוול סטריט.  

לגבי טבע, הותיר באפט את אחזקותיו ללא שינוי על 43.2 מיליון מניות כשהן שוות 528.5 מיליון דולר.

ביוג ביוג'ן | צילום: בלומברג ביוג

קרוגר, שברקשייר הת'וואי מחזיקה בה בנתח של 18.94 מיליון מניות, השקיעה רבות כדי להרחיב את פעילותה המקוונת, לשדרג חנויות ולשפר את שירות המשלוחים על מנת שתוכל להתמודד עם וולמארט ואמזון. לברקשייר יש אחזקות באחרונה.

רשתות קטנות רבות המתחרות בה נמצאות במצב גרוע, וחלקן, כמו Earth Fare, Fairway וכן Lucky's, שקרוגר השקיעה בה, פנו השנה להגנה מפני פשיטת רגל.

וורן באפט, צילום: בלומברג וורן באפט | צילום: בלומברג וורן באפט, צילום: בלומברג

הנתח של ברקשייר בוולס פארגו צנח ברבעון שעבר ב-15% ל-323.2 מיליון מניות השוות 17.4 מיליארד דולר, קצת יותר מחלקה בבנק אוף אמריקה ואמריקן אקספרס. הנתח בגולדמן הצטמצם ב-35% ל-12 מיליון מניות השוות 2.8 מיליארד דולר.

בנוסף יש לברקשייר אחזקות בלמעלה מ-90 חברות תפעול, ביניהן חברת ביטוח הרכב Geico חברת רכבות המשא BNSF, יצרנית הגלידה Dairy Queen, סוכנות תיווך נדל"ן ועסקי מכירת רכב.

ברקשייר תדון באחזקותיה ב-22 בפברואר, כאשר תשחרר את הדו"ח השנתי שלה ואת מכתבו השנתי של באפט לבעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות