אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים נקש יקימו נמל מסחרי ומרינה בלרנקה לצד פרויקט מגורים צילום: טל שחר

בלעדי לכלכליסט

האחים נקש יקימו נמל מסחרי ומרינה בלרנקה לצד פרויקט מגורים

המיזם, שהקמתו מוערכת ביותר ממיליארד יורו, יכלול מזחים לאוניות מסחר, מסוף נוסעים ודירות מגורים. האחים נקש, בעלי נמל אילת, צפויים לחתום על הסכם שיאפשר להם להפעיל את הנמל החדש לתקופה ממושכת

16.02.2020, 06:57 | גולן חזני

האחים אבי, ג'ו ורפי נקש יקימו נמל מסחרי, מרינה ופרויקט נדל"ן על חוף הים של לרנקה בדרום־מזרח קפריסין, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

האחים היזמים, יחד עם משקיעים ישראלים נוספים, זכו במכרז של ממשלת קפריסין להקמת הנמל. בישראל מפעילים שלושת האחים נקש, בין השאר, גם את נמל אילת.

היקף ההשקעה בפרויקט יעמוד על יותר ממיליארד יורו, והוא יוקם על המרינה שכבר קיימת היום בחוף הים ובקרקעות שסביבה. המרינה החדשה תוכל לשרת כלי שיט גדולים מאלה שמאפשר הנמל הנוכחי.

שטח הפרויקט יעמוד על 510 אלף מ"ר, והוא יכלול את בנייתם של מזחים ורציפים מורחבים ובניית מסוף נוסעים מודרני. כמו כן יכלול המיזם 1,000 חדרי מלון, מאות דירות בפרויקט מגורים חדש, מרכז מסחרי גדול, רחובות ופארקים מודרניים, מתחם בילויים וספורט. האחים נקש יפעילו את הנמל החדש לתקופה ארוכה.

אבי, ג אבי, ג'ו ורפי נקש | צילום: טל שחר אבי, ג

יאניס קרוסוס, שר התחבורה התקשורת והתשתיות של קפריסין, הודיע על הקמת הפרויקט בסוף השבוע — אבל לא ציין את זהותם של המשקיעים שיקימו אותו. החתימה בין האחים נקש לבין ממשלת קפריסין צפויה להתקיים בימים הקרובים.

קפריסין מנסה לקדם את הפרויקט מאז שנת 2010, אבל הוא נתקל במכשולים שונים והתעכב.

קונסורציום של חברות שחתם עם ממשלת קפריסין בשנת 2010 על הסכם לבניית הנמל נקלע לקשיים ולא הצליח להוציא את המיזם לפועל אף שקיבל ארכה מההממשלה עד שנת 2015. גם קפריסין נקלעה בשנת 2013 למשבר שהפריע למימוש הפרויקט.

האחים נקש, שפעילותם בישראל מנוהלת בידי אבי חורמרו, מחזיקים ברשת של מלונות בארץ, בחברת התעופה ארקיע ובנמל אילת, כך שהתחום מוכר להם. את נמל אילת קנו האחים נקש בשנת 2013 תמורת 105 מיליון שקל במכרז שערכה המדינה. בהסכם שחתמו עם מדינת ישראל קיבלו את הזיכיון להפעיל את נמל אילת למשל 15 שנים, עם אופציה לעשר שנים נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות