אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה חיובית בבורסה; לייבפרסון צנחה ב-21.4% לאחר הדוחות צילום: LivePerson

דיווח שוטף

נעילה חיובית בבורסה; לייבפרסון צנחה ב-21.4% לאחר הדוחות

ת"א 35 ללא שינוי מהותי מהפתיחה, ת"א 125 הוסיף 0.3%; לייבפרסון רשמה הפסד רבעוני רחב מהציפיות; טבע ירדה ב-4.9% במחזור הגבוה בבורסה; ישראל קנדה קפצה ב-6% אחרי רכישת מנרב פרויקטים בשיתוף עם האחים נקש; קורונה - מנורה מצטרפת למגדל ולא תבטח נוסעים למזרח הרחוק

16.02.2020, 16:34 | מיקי גרינפלד, שיר רייטר ונועם לנדמן

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לעדכונים שוטפים מהשווקים המובילים בעולם

   

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

16:30 - נעילה חיובית בבורסת ת"א: מדד ת"א 35 ללא שינוי מרמת הפתיחה, ת"א 125 הוסיף 0.3%. לייבפרסון התרסקה ב-21.4% אחרי שרשמה הפסד רבעוני גדול מתחזיות השוק. טבע איבדה 4.9% במחזור הגדול בבורסה. ישראל קנדה קפצה ב-6% לאחר רכישת מנרב פרויקטים - מדד ת"א נדל"ן זינק ב-2.5%. חברה לישראל והחברה הבת כיל במגמה שלילית מאז שהאחרונה פרסמה בחמישי את תוצאותיה ל-2019. קורונה – אל על, פוקס ודלתא ממשיכות לצלול.

15:45 - התפשטות הקורונה: מנורה מצטרפת למגדל ולא תבטח נוסעים למזרח הרחוק - תחדל להציע כיסוי לנוסעים לסין, יפן, דרום קוריאה, טייואן, הונג קונג, מקאו, מונגליה, ויטנאם, לאוס, קמבודיה, תאילנד, אינדונזיה, לאוס, מינאמר, מלזיה, סינגפור, מונגוליה הודו ונפאל. הראל, כלל ופספורטקארד ממשיכות להציע ביטוח בריאות לנוסעים לכל יעדי המזרח הרחוק. הפניקס גם, מלבד לסין.

14:40 - כלל תעשיות ביוטכנולוגיהמטפסת ב-3.6% במחזור נמוך אחרי שדיווחה על תוצאות ניסוי חיוביות לחברת Cadent, שכת"ב מחזיקה ב-16% ממנה. הניסוי בחן את השפעת תרופה חדשנית שפיתחה Cadent על חולים הסובלים מהתסמונת הנוירוגולית רעד ראשוני (essential tremor), והציג שיפור ברור במצבם של 41% מהחולים.

מדד ת"א נדל"ן בולט לחיוב עם עלייה של 2.4% היום וקפיצה של 11.2% מתחילת השנה. בין העליות היומיות במדד - אמות מתחזקת ב-3.2%, שיכון ובינוי עולה ב-3%, גזית גלוב מוסיפה 2.7%, עזריאלי ומליסרון מטפסות ב-2.5%, אלוני חץ מתחזקת ב-1% ישראל קנדה קופצת ב-5.7%.

ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון, צילום: עמית שעל ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון | צילום: עמית שעל ליאורה עופר, בעלת השליטה במליסרון, צילום: עמית שעל

 

12:55 - מגמות מסחר בבורסה: בצד החיובי - ישראכרט מטפסת ב-0.9% ביום שמיני רצוף לעליות, בין המניות שרושמות יום חמישי ירוק ברצף - שיכון ובינוי ואמות שעולות ב-2.9%, דמרי שמתחזקת ב-2.7%, גזית גלוב שמוסיפה 2.6%, מגה אור שעולה ב-3.1% ובזק שמתחזקת ב-1.3%. בצד השלילי - יוחננוף נחלשת ב-0.4% ביום שביעי לירידות, אל על מאבדת 2.3% ביום שישי שלילי ברצף.

 

11:50 - ת"א ביטוח ות"א נפט וגז מובילים את המדדים הענפיים של הבורסה בשעה זו, כל אחד מהם עם עלייה של 1.7%. במדד הביטוח פלוס בולטת מור שעולה ב-3%, לצד הראל והפניקס שמטפסות ב-2.6% כ"א; במדד הנפט והגז קופצת הזדמנות ישראלית ב-9%, אנרג'יאן עולה ב-3.5%, נפטא ב-3.2%.

11:40 - אלקטרה צריכה מאשרת בדיווח לבורסה כי היא מנהלת מו"מ למכירת מניותיה לידי סלקום.  בין הצדדים חלה התקמדות בסוף השבוע, על רקע ההצעה שהגישה לגולן טלקום המתחרה פרטנר. 

11:00 - שעה של מסחר מאחורינו, המדדים עברו לעליות: ת"א 35 עולה ב-0.3% ות"א 125 עולה ב-0.4%; נייס עדיין מובילה את ת"א 35, כרגע עם עלייה של 3.7%, איי.אפ.אפ עולה ב-3.4% ואנרג'יאן ב-2.9%; את ת"א 90 מובילה ישראל קנדה שמטפסת ב-4.7%, מג'יק וסאפיינס מתחזקות ב-3.5% כ"א.

10:40 - ישראל קנדה עולה ב-3.3% לאחר השלמת העסקה במסגרתה היא רוכשת בשיתוף האחים נקש את מניות מנרב פרויקטיםמידי מנרב אחזקות. התמורה בעסקה עומדת על 560 מיליון שקל, בדומה לשווי השוק של מנרב פרויקטים, שצפויה להימחק מהבורסה בעקבות העסקה.

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי השליטה בישראל קנדה , צילום: אריק סולטן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי השליטה בישראל קנדה | צילום: אריק סולטן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי השליטה בישראל קנדה , צילום: אריק סולטן

 

10:30 - עדכוני משקלות, פרשן כלכליסט אורי טל טנא: "יום חמישי היה המועד הקובע לעדכון המשקל החודשי של חודש מרץ, שייכנס לתוקף בשלב נעילת המסחר של ה-5 במרץ. בעדכון זה יבלוט היצע של קרוב ל 200 מיליון שקל למניית טבע, ומנגד ביקוש מצרפי למניות מדד ת"א 35. במסגרת העדכון, מניית מיט-טק צפויה להיכנס למדדי צמיחה וגלובל בלו-טק ומניית יונט קרדיט צפויה להיכנס למדדי צמיחה ופיננסים (שתיהן במסגרת המסלול המהיר).

לחצו כאן לטבלת הביקושים וההיצעים שקרנות הסל יזרימו למניות ב-5 במרץ.

יום קודם לכן, בשלב הנעילה של ה-4 במרץ, בנק פועלים יחלק את אחזקתו במנית ישראכרט כדיבידנד בעין. כתוצאה מכך, קרנות סל שמחזיקות במניית פועלים יצטרכו למכור מניות ישראכרט בהיקף גדול של כ 74 מיליון שקל. במקביל, אותן קרנות סל ירכזו ביקושים מצרפיים למניות במדדים בהם נסחרת מניית בנק פועלים. ביקושים אלו יהיו מהותיים בעיקר למניות חמשת הבנקים הגדולים.

בעדכון המשקל החודשי של חודש אפריל המניות ריט אזורים וביומיקס צפויות להיכנס למדד sme60 במסגרת המסלול המהיר. בנוסף, מניית אזורים ריט תכנס למדד הנדל"ן ומניית ביומיקס תכנס למדדי ביומד וגלובל בלו-טק. מניית אוגווינד, שתצא השבוע מרשימת השימור, צפויה להכנס גם היא בחודש אפריל למדדי צמיחה וגלובל בלוטק – אם לא תחול ירידה חדה במחיר המניה.

10:05 - המסחר נפתח, בעיכוב של 5 דקות: מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 125נחלש ב-0.1%; נייס מטפסת ב-3.5% בפסגת ת"א 35, טבע יורדת ב-4.8%, לייבפרסון צונחת ב-23%; ריט 1 מטפסת ב-2.3% לאחר שהודיעה כי רווחי השיערוכים שהיא צפויה לרשום ברבעון הרביעי יעמדו על 150 מיליון שקל.

10:02 - מנגנון ממתן תנודות מעכב את פתיחת המסחר, לנוכח הקריסה הצפויה במניית לייבפרסון כאמור.

9:50 - ריט 1 מעדכנת כי לפי אינדיקציות ראשוניות, היא צפויה להציג בדוחות הכספיים של הרבעון הרביעי רווחי שערוכים בסכום של 150 מיליון שקל. קרן הריט מדגישה כי "הנתונים דלעיל טרם בוקרו על ידי רואי החשבון המבקרים של החברה, והם בגדר אומדן ראשוני בלבד".

שמואל סייד מנכ"ל ריט 1, צילום: עמית שעל שמואל סייד מנכ"ל ריט 1 | צילום: עמית שעל שמואל סייד מנכ"ל ריט 1, צילום: עמית שעל

 

9:15 - אלדן תחבורה, בעלת 8 סדרות אג"ח בבורסה בת"א - מהמספרים הגבוהים בבורסה - מודיעה הבוקר על כוונתה לצאת להנפקת חוב של סדרה חדשה, תחת השם סדרה 8. האג"ח החדש לא יהיה מובטח בביטחונות או שעבודים.

9:00 - אלדן תחבורה מפרסמת לפני שעה קלה לקראת הנפקת סדרת אג"ח נוספת (סדרה 8). נכון להיום נסחרות בבורסה 8 סדרות אג"ח של אלדן תחבורה.

8:40 - שותפויות דלק קידוחים (של קבוצת דלק) ורציומעדכנות, בעקבות הודעת משרד האנרגיה מיום חמישי על הגבלת ההפקה ממאגר לוויתן (שבתמונה): במהלך בדיקות הנערכות במהלך שלבי הפעילות הראשוניים של מתקני לווייתן נחשף רטט במקטע צנרת קצר של כ-30 מטר, המכונה ג'אמפר (קטע המחבר כל ראש באר לצנרת המונחת על קרקעית הים). בעקבות זאת הגבילה נובל אנרג'י, החברה המפעילה של המאגר, כאמצעי זהירות ובאופן זמני ומבוקר, את ההפקה מהבארות, על מנת לבחון "באמצעות ציוד ייעודי ויועצים בעלי מומחיות בתחום" את טיבו והיקפו של הרטט האמור ואם הוא חורג ממה שנלקח בחשבון במסגרת התכנון המקורי.

עד כה נבחנה באר הפקה אחת מתוך ארבע ולא נמצא בה כל ממצא חריג – בהתאם הועלה כושר ההפקה מבאר זו, במקביל להמשך הבדיקות ביתר הבארות. השותפויות מדגישות בהודעה כי להערכתן "בהתבסס על יועצים בעלי מומחיות בתחום, לאירוע זה לא צפויה להיות השלכה מהותית על מערכת ההפקה של הפרויקט, וניתן יהיה לטפל בה, ככל שיידרש, באמצעים מוכרים שעלותם אינה מהותית".

 , צילום: אלעד גרשגורן צילום: אלעד גרשגורן  , צילום: אלעד גרשגורן

8:10 - חברת הנדל"ן האמריקאית סטרוברי (חברת אג"ח) דיווחה אמש כי ב-1 בספטמבר הועברו לחברה על-ידי בעלת השליטה, מלוא הזכויות ב-3 תאגידי LLC, המחזיקים את הזכויות ב-3 נכסים מניבים המשמשים כמוסדות רפואיים, הממוקמים במדינת קנטקי. ההעברה בוצעה כנגד 100 מינות של החברה וללא תמורה כספית.

7:30 - בורסת ת"א חוזרת לשבוע מסחר חדש, נכנסת למחצית השנייה של פברואר ומתקרבת לעונת הדוחות - כאשר חלק גדול מהמניות הדואליות כבר פרסמו את התוצאות הכספיות שלהן בשבועיים האחרונים. את השבוע שחלף סיים מדד ת"א 35 בעלייה כוללת של 0.2%, ת"א 125 סגרה את השבוע ללא שינוי מהותי.

פער ארביטראז' שלילי של 5.3% במניית טבעצפוי לפגוע גם במדד ת"א 35 בפתיחת המסחר, לצד פער שלילי חריג של 23.3% במניית לייבפרסון, שנפלה ב-24.5% בשישי בניו יורק לאחר הדוחות. לנוכח הפערים, בסה"כ צפויות הדואליות הבכירות לגרוע 0.7% ממדד ת"א 35 בפתיחה (המניות ה"ישראליות" הלא דואליות יכולות כמובן לקזז את לחץ הארביטראז' האמור). 

 

לייבפרסון הציגה בסיכום הרבעון הפסד של 14 סנט למניה, בשעה שצפי האנליסטים עמד על הפסד מצומצם יותר של 9 סנט למניה (ולעומת הפסד של סנט אחד למניה ברבעון המקביל). ההכנסות הסתכמו ב-79.07 מיליון דולר, מול 65.72 מיליון דולר ברבעון המקביל ומעט מעל ציפיות השוק.

ביום שישי נרשמה בניו יורק נעילה מעורבת עם תנועות קלות במדדים המובילים: נאסד"ק עלה ב-0.2%, דאו ג'ונס ירד ב-0.1% ו-S&P 500 עלה ב-0.1%. אלה הפערים עמם חוזרות הבוקר יתר הדואליות הבכירות לבורסה בת"א (ללא טבע ולייבפרסון): פער חיובי: נייס 3.7%, אלביט מערכות 0.9%, איי.אפ.אפ 2.9%; פער שלילי: כיל 0.9%-, פריגו 1%-, טאואר 0.8%-.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות