אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל קלאוד תפטר עשרות עובדים במסגרת ארגון מחדש

גוגל קלאוד תפטר עשרות עובדים במסגרת ארגון מחדש

המהלך של גוגל מצטרף למספר שינויים שבוצעו השנה, בהם מינויו של ת'ומאס קוריאן, בכיר לשעבר באורקל, לראש החטיבה. מהלך הארגון מחדש מתבצע לאור הרצון של גוגל להתאים את עסקי הענן שלה לדרישות ארגוניות

16.02.2020, 15:24 | רפאל קאהאן

גוגל קלאוד, חטיבת הענן של גוגל וספקית הענן הציבורי השלישית בגודלה אחרי אמזון ומיקרוסופט, מתכננת סבב פיטורים שלדברי החברה יקיף "כמה עשרות עובדים בלבד". על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל מסוף השבוע, הפיטורים הם חלק ממהלך ארגון מחדש של החטיבה.

קראו עוד בכלכליסט

גוגל קלאוד הצליחה להציג בדו''ח האחרון של גוגל זינוק של כ-50% במכירות ב-2019 לעומת 2018 עם כ-8.92 מיליארד דולר לעומת 5.84 מיליארד דולר.

זה אמנם מרשים, אך יש לציין ש-AWS של אמזון דיווחה על כ-35 מיליארד דולר הכנסות ב-2019, כך שלגוגל יש עדיין לאן לשאוף.

ענן האכסון של גוגל Drive, צילום: google drive ענן האכסון של גוגל Drive | צילום: google drive ענן האכסון של גוגל Drive, צילום: google drive

המהלך של גוגל מצטרף למספר שינויים שבוצעו בחטיבה השנה, שהעיקרי שבהם היה מינויו של ת'ומאס קוריאן, בכיר לשעבר באורקל, לראש החטיבה. מהלך הארגון מחדש מתבצע לאור הרצון של גוגל להתאים את עסקי הענן שלה לדרישות ארגוניות. לשם כך הגדיר קוריאן 5 תחומים בתעשיה שבהם הוא רוצה למקד את עסקי החברה - קמעונאות, בריאות, שירותים פיננסים מדיה ובידור וייצור תעשייתי.

ביולי שעבר הודיע סונדאר פיצ'אי כי הוא מתכנן להגדיל פי שלושה את היקף אנשי המכירות. תהליך המכירות לארגונים גדולים אליהם מכוונת גוגל שונה מאוד ממכירה של שירותי ענן לעסקים קטנים ובינוניים. השינויים משקפים את המטרה של גוגל, שמבינה שאם היא רוצה להגדיל את עסקיה כדי להתחרות בשתי יריבותיה, היא חייבת להתאים את כוח האדם למשימה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות