אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי פלאפון: "ההצעה לרכוש את גולן טלקום יכולה להזניק את החברה" צילום: ניב קלדרון

ועד עובדי פלאפון: "ההצעה לרכוש את גולן טלקום יכולה להזניק את החברה"

יו"ר הוועד, יחיאל שמן, התייחס לראשונה לדיווח על הצעת החברה לרכוש את גולן טלקום ב-710 מיליון שקל: "המהלך יכול לבסס את מעמדה של פלאפון כחברת הסלולר המובילה בישראל". שמן מתייחס גם למעבר הצפוי לפתח תקווה: "סעיפי השקט התעשייתי ומיצוי התביעות בהסכם הקיבוצי אינם חלים על עניין זה"

17.02.2020, 12:39 | אביאור אבו

ועד עובדי פלאפון מוציא התייחסות ראשונה לדיווח החברה, לפיו הגישה הצעה לרכישת גולן טלקום תמורת 710 מיליון שקל. זאת לאחר שגם המתחרה הגדולה, סלקום, הציעה לרכוש את גולן תמורת כ-600 מיליון שקל.

״ההצעה לרכוש את גולן טלקום יכולה להזניק את פלאפון", אמר יו"ר הוועד יחיאל שמן. "המהלך יכול לבסס את מעמדה כחברת הסלולר המובילה בישראל".

קראו עוד בכלכליסט

גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום, צילום: אוראל כהן גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום | צילום: אוראל כהן גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום, צילום: אוראל כהן

מדובר בתקופה רגישה עבור פלאפון, שכן החברה תצטרך את גיבוי הוועד אם רכישת גולן תתממש. לפני שלושה חודשים נחתם בחברה הסכם קיבוצי חדש לאחר הפגנות רבות שקיימו העובדים בנושא זה, אבל הוועד מבהיר כי הנהלת החברה לא תזכה לשקט תעשייתי בשל הודעתה על מעבר מטה החברה מגבעתיים לפתח תקווה.

במכתב ששלח שמן להנהלה, נכתב: "להנהלה חובה להסדיר את המעבר מול הוועד. אנו מבקשים לפתוח באופן מיידי במשא ומתן בנוגע לתנאי המעבר ולשמירה על זכויות העובדים במסגרתו, לרבות בענייני שיבוצי החדרים, שיבוץ החטיבות בבניינים השונים, סביבת העבודה, הסדרי הנסיעות, דיווחי הנוכחות, שעות העבודה, חדר האוכל, סידורי החנייה ועוד". עוד הוסיף שמן, כי "סעיפי השקט התעשייתי ומיצוי התביעות בהסכם הקיבוצי אינם חלים על עניין זה".

במשך 22 שנה שכרה פלאפון 6 קומות בבניין ורד של אמות בגבעתיים, המשתרעות על שטח של כ-15 אלף מ"ר. בעבר דמי השכירות של החברה עמדו על כ-73 שקל למ"ר אך ההערכות הן כי פלאפון הצליחה להוריד אותם במעט לאורך תקופת השכירות. בסוף השנה מסתיים החוזה והחברה צפויה לעבור למשרדים בפתח תקווה לשטח של כ-16 אלף מ"ר בפארק עופר.

בחברה טוענים כי מדובר במהלך התייעלות, אך על פי הערכות פלאפון תשלם דמי שכירות של כ-50 שקל למ"ר ברמת מעטפת, כאשר על מנת להגיע לרמת הגמר תשלם עוד 25-30 שקל למ"ר. בסך הכול יגיעו דמי השכירות עד ל-80 שקל למ"ר. חוזה השכירות שנחתם הוא ל-10 שנים עם אופציה להארכה ב-10 שנים נוספות. כמו כן, עבור כל חניה תשלם החברה כ-350 שקל לחודש. בסך הכול מדובר על כ-15 מיליון שקל לעשור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות