אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסימני הקורונה: נייר הטואלט אזל מהחנויות בהונג קונג; רעולי פנים שדדו 600 גלילים צילום: גטי אימג'ס

נגיף הקורונה

מסימני הקורונה: נייר הטואלט אזל מהחנויות בהונג קונג; רעולי פנים שדדו 600 גלילים

מצרכים כמו נייר טואלט, אורז, מזון משומר ושאר מוצרים ביתיים הפכו למבוקשים מאוד בהונג קונג בעקבות התפרצות הקורונה. התושבים מרוקנים את המדפים בחנויות בעקבות שמועות שהאספקה עלולה להיעצר בגלל השבתת מפעלים בסין

17.02.2020, 13:54 | שירות כלכליסט

משטרת הונג קונג הודיעה כי עצרה שני חמושים שגנבו 600 גלילי נייר טואלט מחוץ לסופרמרקט. זהו סימן נוסף למחסור במצרכים בסיסיים בעקבות הפאניקה שהביאה עמה התפרצות נגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי התקשורת המקומית, נהג משאית הוביל את גלילי ניירות הטואלט לסופרמרקט באחת השכונות בשעה 5 בבוקר. כשעה מאוחר יותר הופיעו 3 גברים בשנות העשרים לחייהם, כשהם רעולי פנים ובידיהם סכינים. אחד מהם איים על הנהג בסכין בזמן שהשניים האחרים העמיסו על עגלה 50 אריזות נייר טואלט, בהן 600 גלילים על עגלה.

מאוחר יותר נמצא נייר הטואלט מוחבא בבית הארחה סמוך, שם עצרו המשטרה שניים מהחשודים, השלישי עדיין לא אותר.

מדפים ריקים בהונג קונג, צילום: גטי אימג מדפים ריקים בהונג קונג | צילום: גטי אימג'ס מדפים ריקים בהונג קונג, צילום: גטי אימג

לצד מסכות פנים רפואיות ומוצרי ניקיון, מצרכים כמו נייר טואלט, אורז, מזון משומר ושאר מוצרים ביתיים הפכו להיות מבוקשים מאוד בהונג קונג בעקבות התפרצות הקורונה.

ערימה נייר טואלט שנותרה באחד הסופרמרקטים, צילום: רויטרס ערימה נייר טואלט שנותרה באחד הסופרמרקטים | צילום: רויטרס ערימה נייר טואלט שנותרה באחד הסופרמרקטים, צילום: רויטרס

מוקדם יותר החודש הקונים רוקנו את מדפי נייר הטואלט בחנויות בעקבות שמועות שנפוצו ברשת כי האספקה עלולה להיעצר כתוצאה מהתפרצות הנגיף שכפתה השבתה על המפעלים בסין. 

בהונג קונג נמצאים 57 חולים שאובחנו עם נגיף הקורונה. למרות שהממשלה הפריכה את השמועות, ורשתות הסופרמרקט המובילות הבהירו כי אין מחסור באספקה, ההיסטריה עדיין לא שככה. ברחבי העיר.

ארוחות להכנה מהירה ושימורים נרכשים גם הם בכמויות גדולות בתקופה זאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות