אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינרג'י השלימה גיוס של 30 מיליון דולר מאינדיאן אויל ההודית צילום: יובל חן

פינרג'י השלימה גיוס של 30 מיליון דולר מאינדיאן אויל ההודית

פינרג'י פיתחה סוללה מבוססת אלומיניום המתאימה לרכבים חשמליים. במסגרת המיזם המשותף בין החברות הסוללות יווצרו בהודו.

17.02.2020, 18:40 | מאיר אורבך

החברה ההודית IndianOil הזרימה כסף לפינרג'י (Phinergy) הישראלית ורכשה מניות מיעוט בחברה. סכום ההשקעה לא דווח, אך מקורבים לעסקה מעריכים אותו בכ-30 מיליון דולר. כפי שנחשף בכלכליסט, פינרג'י ניהלה מגעים להקמת מיזם משותף עם חברת הענק ההודית שהיא החברה ה-150 בגודלה בעולם ומייצרת הכנסות של יותר מ-70 מיליארד דולר בשנה. המהלך הנוכחי מגיע במסגרת הפעילות המשותפת IndianOil

קראו עוד בכלכליסט

פינרג'י פועלת מלוד ומקדימה והוקמה לפני כעשור על ידי אביב צידון שמשמש כיו"ר ומנוהלת ע"י דיוויד מאייר. החברה פיתחה סוללת אלומיניום אוויר המהווה מהפכה בתחום האנרגיה, ומתמחה בשימוש באלומיניום כמקור להפקת חשמל נקי. לסוללת האלומיניום אוויר יתרונות רבים כגון: צפיפות אנרגיה גבוהה, היעדר פליטה מזהמת, שימוש בחומרי גלם נפוצים וזמינים הניתנים למחזור, בטיחות ומחיר נמוך. סוללות אלו מהוות מאריך טווח בטוח ולא מזהם לרכבים חשמליים. פינרג'י מייצרת סוללות לכלי רכב חשמליים וגם לגיבוי לרשת החשמל.

המיזם המשותף של החברות יכלול ייצור של הסוללות בהודו ומכירה של המערכות. בימים אלה נמצאת פינרג'י במגעים מתקדמים עם שלושה יצרני רכב מובילים בכדי לפתח רכבים המבוססים על טכנולוגיית הסוללות של החברה. במהלך המגעים לפתיחת המיזם המשותף בהודו נפגשו מנהלי פינרג'י גם עם נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו שנתן את ברכת הדרך למיזם המשותף והדגיש את חשיבותו להודו, שאין בה מרבצים של ליתיום שמשמש לייצור סוללות רגילות, ומנגד יש בה מרבצים גדולים של אלומיניום שמשמש מקור חשוב לסוללות פינרג'י.

אביב צידון, צילום: יובל חן אביב צידון | צילום: יובל חן אביב צידון, צילום: יובל חן

המיזם המשותף, בבעלות שווה של פינרג'י ו-IndianOil יצא לדרכו בהשקעה מיידית של מיליוני דולרים ובהמשך, בהתאם להתקדמות מול יצרני רכב ולביקושים בשוק יושקעו במיזם עשרות מיליוני דולרים נוספים ואף מעבר לכך, במספר שלבים שעוגנו בחוזה הקמת המיזם. המיזם יזכה לגישה לכ-30 אלף נקודות מכירה של IndianOil ברחבי הודו, כולל תחנות דלק.

בהודעה שפרסמה IndianOil אמר יו"ר החברה סאנג'יב סינג כי IndianOil בוחנת ומעריכה הזדמנויות שונות לספק לנהגים בהודו אלטרנטיבות אנרגטיות רלוונטיות ובנות קיימא. עוד הוא ציין כי החברה בטוחה שטכנולוגיית אלומיניום-אוויר תשלים את טכנולוגיות ליתיום יון הקיימות ותספק פתרון היברידי למספר גדול של כלי רכב חשמליים בהודו. "לסוללות מבוססות טכנולוגיות אלומיניום-אוויר יש מספר יתרונות כמו טווח, צפיפות אנרגטית, בטיחות הפעלה, מחזור חיים וכיו"ב", הוסיף סינג. דייויד מאייר, מנכ"ל פינרג'י ציין: "פינרג'י שמחה לשלב כוחות עם IndianOil ולחלוק איתה את החזון לאפשר פתרונות אנרגיה נקיים ונגישים כלכלית לצרכנים בהודו".

במקביל, פינרג'י, המעסיקה כ-50 עובדים, מקימה בימים אלה מפעל ומעבדות מחקר חדשות בכפר סבא. פינרג'י גייסה עד כה (לא כולל הגיוס הנוכחי) כ-55 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים, ביניהם אביב צידון, אילן אחזקות, יובל ומיקי גולן וחברת אלטן הצרפתית. בהמשך השנה מתכוונת החברה לגייס סכום נוסף של כ-30 עד 50 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות