אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הערר דחתה בקשה להקים בית דיור מוגן במושב נחלים צילום: שאטרסטוק

ועדת הערר דחתה בקשה להקים בית דיור מוגן במושב נחלים

לפי הוועדה, אין לחרוג ממכסת יחידות הדיור שהוקצתה ליישוב - ויש למקד את מתחמי הדיור המוגן במרכזי ערים, ולא במרחב הכפרי

18.02.2020, 07:32 | דותן לוי

ועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובנייה דחתה החודש את הערר שהגישה המועצה האזורית חבל מודיעין על החלטת הוועדה המחוזית מרכז לא לאשר הקמת בית דיור מוגן במושב נחלים. לפי ועדת הערר, יש למקד את מתחמי הדיור המוגן במרכזי ערים ולא במרחב הכפרי, ומלבד זאת אם יאושר בית הדיור המוגן, יעבור המושב את מכסת יחידות הדיור שהוקצתה לו בתמ"א 35, העומדת על 350 יחידות דיור. בכך קיבלה ועדת הערר את טענות הוועדה המחוזית.

התוכנית מתפרסת על 123 דונם, מהם כ־50 דונם מיועדים ל־400 יחידות דיור מוגן לקשישים של נחלים.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

המועצה האזורית טענה כי יש לתת לציבור שמתגורר בשטח המועצה להזדקן בסביבה הכפרית שבה חי כל חייו, אחרת ייאלץ לעבור לדיור מוגן עירוני, רחוק מהסביבה הכפרית, או להזדקן בגפו בבתים רחבי ידיים בו הוא מתגורר כיום. עוד נטען על ידי המועצה כי גמלאים מעדיפים להזדקן מחוץ לערים ולא במגדלים רבי קומות, כי בעולם קיימת עדיפות לתכנון מתחמי דיור מוגן בפריפריה על פני מרכזי הערים הגדולות וכי התוכנית מיועדת בעיקר לציבור הדתי־לאומי והמסורתי, שאין עבורו מענה במחוז.

עורכי הדין אלי וילצ'יק ורוית צימנט ממשרד כהן וילצ'יק ושות', שייצגו את המועצה האזורית, טענו בפני ועדת הערר כי בקרוב יתקיים דיון עקרוני במועצה הארצית בסוגיית הקמת מתחמי דיור מוגן במרחב הכפרי, וביקשו להמתין עם ההחלטה עד לדיון העקרוני במועצה הארצית. לחלופין ביקשו כי הוועדה תמליץ למועצה הארצית לתת למושב הקלה מתוכנית תמ"א 35 עד לדיון. ועדת הערר דחתה את הבקשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות