אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכשול בדרך להתרחבות: דיפלומט לא תעביר את המרלו"ג ליד חנה צילום: יוני רייף

מכשול בדרך להתרחבות: דיפלומט לא תעביר את המרלו"ג ליד חנה

לכלכליסט נודע כי היבואנית, שהיתה אמורה לשכור 30 דונם באזור התעשייה, תישאר באיירפורט סיטי

18.02.2020, 08:55 | נווית זומר

המו"מ התפוצץ, ודיפלומט לא תעביר את המרכז הלוגיסטי שלה, לצד משרדי המטה, לאזור התעשייה אנטר פארק ליד היישוב יד חנה, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה כללה השכרת 30 דונם עם מחסנים ומשרדים בשטח של 50 אלף מ"ר, לשם היתה אמורה לעבור היבואנית דיפלומט לאחר 15 שנה שפעלה במתחם איירפורט סיטי. דיפלומט כבר היתה בשלבים מתקדמים של חתימה על שכירות המקום ל־15 שנה מידי התאגיד המשותף של קיבוץ שפיים ויד חנה, שהקימו במקום אזור תעשייה על פני 100 דונם. מדיפלומט נמסר כי "התנאים לא הבשילו".

השטח עליו יוקם המרלו"ג ביד חנה, צילום: נמרוד גליקמן השטח עליו יוקם המרלו"ג ביד חנה | צילום: נמרוד גליקמן השטח עליו יוקם המרלו"ג ביד חנה, צילום: נמרוד גליקמן

תושבי הסביבה הגישו התנגדויות נמרצת למתן היתר להקמת המרכז הלוגיסטי במקום, וטענו כי חיי התושבים ביישובים הסמוכים יהפכו לסיוט מתמשך מבחינה תחבורתית ובריאותית, שכן המרכז יהיה במרחק של כ־30 מטר מבתיהם. עו"ד ענת בירן שייצגה את המתנגדים, אמרה: "האגודה השיתופית מבקשת שינוי ייעוד ותוספת בינוי, שכלל אינה בסמכותה של הוועדה".

נוען וימן מבעלי דיפלומט, צילום: יוני רייף נוען וימן מבעלי דיפלומט | צילום: יוני רייף נוען וימן מבעלי דיפלומט, צילום: יוני רייף

בשלב זה דיפלומט לא איתרה אתר חלופי, והיא תיוותר במקומה באייפורט סיטי. המרכז החדש היה אמור לקום בהשקעה של עשרות מיליוני דולרים, כאשר התאגיד המשותף היה אמור להקים את המעטפת של המרלו”ג, ודיפלומט היתה אמורה להשקיע בשטחי האחסון ובמערכת רובוטית משוכללת של המחסנים שיהיו מתקדמים וחצי אוטומטיים.

דיפלומט תכננה לשכור שטח גדול יותר כהיערכות לקראת הרחבת פעילותה. דיפלומט משמשת כיבואנית בלעדית, בין היתר, של חברת המזון היינץ, סכיני הגילוח ג‘ילט, אבקות הכביסה טייד ואריאל, מותג השוקולד מילקה, קפה ג‘ייקובס, מותג הצ‘יפס פרינגלס, סוללות דורסל ודגני הבוקר קלוגס. בנוסף, החברה שותפה גם ב־%50 מיבואנית הטונה סטארקיסט ששולטת בכ־%40 מהשוק המקומי.

חברת דיפלומט נחשבת ליבואנית הטואלטיקה והמזון הגדולה בארץ עם מחזור מכירות של כ־2.5 מיליארד שקל בשנה. בימים אלה דיפלומט נערכת להנפקה ראשונה של מניותיה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בשווי של יותר ממיליארד שקל.

מבעלי דיפלומט נועם וימן. היה צורך בשטח גדול יותר להרחבת הפעילות
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות