אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי האישום בתיק 4000: שאול אלוביץ' ויתר על השימוע בפרשיות בזק צילום: עמית שעל

אחרי האישום בתיק 4000: שאול אלוביץ' ויתר על השימוע בפרשיות בזק

לאור החלטת של אלוביץ', הפרקליטות צפויה להגיש נגדו כתב אישום נוסף בשתי פרשיות שבהן נחקר ברשות ני"ע: הוצאה במרמה של 118 מיליון שקל מקופת בזק, וקבלה במרמה של אישור מהדירקטוריון לשתי עסקאות בעלי עניין בשווי של כ-2 מיליארד שקל

18.02.2020, 16:05 | תומר גנון

איש העסקים שאול אלוביץ', בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק, ויתר על הזכות לשימוע לפני הגשת כתב אישום נוסף נגדו על עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש הליכי משפט ועבירות ני"ע.

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות היא שעורך דינו של אלוביץ', ז'ק חן, לא ינסה לשכנע את הפרקליטות להימנע מהגשת כתב האישום הנוסף. אם לא יקרה דבר חריג, ובסיום השימועים שיערכו למעורבים הנוספים, הפרקליטות צפויה להגיש נגד אלוביץ' כתב אישום נוסף לזה שהוגש נגדו בתיק 4000.

שאול אלוביץ שאול אלוביץ' | צילום: מוטי קמחי שאול אלוביץ

שתי פרשות מרמה

הפרקליטות החליטה לזמן לשימוע לפני הגשת כתב אישום אלוביץ' בשתי פרשיות נוספות שבהן נחקר כחשוד מלבד בתיק 4000 – החפרפרת ו-170. בפרשת החפרפרת, אלוביץ', בנו אור ויד ימינו עמיקם שורר, נחקרו בחשד שקיבלו מידע עסקי פנימי ורגיש ממזכירת החברה לשעבר, לינור יוכלמן, בקשר לשתי עסקאות בעלי עניין שחברת יורוקום הפרטית שבשליטת אלוביץ' האב הייתה הצד השני להם.

מדובר בעסקת בזק-yes ובעסקת חלל-yes בשווי של כ-2 מיליארד שקל שאלוביץ' רצה באישורן. בזק הקימה ועדות בלתי תלויות לאישור העסקאות, אולם לפי כתב החשדות יכולמן הדליפה באופן שיטתי מידע שסייע להם להתאים את המהלכים העסקיים. על פי הראיות בתיק שנחשפו בעבר ב"כלכליסט", יוכלמן עדכנה בין היתר את האלוביצ'ים בנעשה בישיבות הועדה בקבוצת ווטסאפ יעודת שנפתחה.

בעניינו של שורר נערך היום שימוע במשרדי הפרקליטות, בענייה של יוכלמן - בשבוע הבא, ובעניינו של אלוביץ' הבן - בתחילת מרץ.

פרשה נוספת שבגינה החליטה הפרקליטות לזמן את אלוביץ' לשימוע (170) נוגעת למניפולציה לכאורה שנעשתה בדו"חות חברת yes, על מנת להוציא במרמה 118 מיליון שקל כתמורה נוספת למניותיו ב-yes שנמכרו לבזק בשנת 2015.

יחד עם אלוביץ' זומנו לשימוע, ויגיעו אליו, מנכ"ל yes לשעבר, רון איילון, סמנכ"ל הכספים של yes לשעבר, מיקי ניימן, ומנהל הכספים של yes אורן ברגמן. מראיות שנחשפו בעבר ב"כלכליסט" עולה, כי אלוביץ' הורה לכאורה לאנשי yes לעוות את תזרים המזומנים החופשי, כדי שיעמוד ביעדי העסקה לקבל תמורה נוספת.

החשד לעיוות התזרים נחשף בין היתר על ידי יו"ר מועצת הכבלים והלוויין לשעבר, יפעת בן חי-שגב.

מטעמו של שאול אלוביץ' נמסר כי הוא "הודיע בימים האחרונים לפרקליטות מחוז ת״א (מיסוי וכלכלה), באמצעות פרקליטו, עו"ד ז'ק חן, כי הוא מוותר על זכותו לשימוע בפניהם. מר אלוביץ׳ סבור שאין כל יסוד לחשדות שהועלו כלפיו בכתב החשדות, אולם הוא מעדיף בשלב זה שלא לנצל את זכותו לשימוע, והוא סבור שחומר הראיות שמונח בפני הפרקליטות מדבר בעד עצמו, וצריך להביא למסקנה הברורה שאין מקום להגיש נגדו כתב אישום".

עו"ד איתן מעוז בא כוחו של עמיקם שורר מסר בתגובה, "נשמענו כראוי בקשב ובעניין רב. נמתין בסבלנות להחלטות".

את הליכי השימוע מטעם הפרקליטות מנהלים ליאת בן ארי, המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית; יהודית תירוש-גרוס, מנהלת מחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה); ועורכי הדין אמיר טבנקין ויוני לבני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות