אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"שוק ההייטק מתבגר, ואיתו גם היזמים, שיודעים לבנות חברות גדולות ומשמעותיות" צילום: מאיר כהן

"שוק ההייטק מתבגר, ואיתו גם היזמים, שיודעים לבנות חברות גדולות ומשמעותיות"

בועז דינטי, שותף מנהל בקרן קומרה: "היצע הכסף בשוק מאפשר לחברות לעכב מחשבות על אקזיט מוקדם ולהשקיע בצמיחת החברה באופן אורגני ואנאורגני". לקראת ועידת ניו יורק, תבחר קומרה עשר חברות בעלות הפוטנציאל הגדול ביותר להיות מובילות שוק בתחומן

19.02.2020, 08:28 | הגר רבט

"שוק ההייטק מתבגר, ואיתו גם היזמים, שהינם בעלי אורך רוח ביכולתם לבנות חברות גדולות ומשמעותיות, מובילות שוק בתחומן", כך אמר לכלכליסט בועז דינטי, שותף מנהל בקרן קומרה. גם השנה קומרה תיקח חלק בכנס Mind The Tech NY של כלכליסט שנערך זו הפעם הרביעית.

להרשמה לתחרות Tomorrow’s Growth Companies לחצו כאן

 

בשנה שעברה בחרה קומרה את עשר החברות בעלות הפוטנציאל הגדול ביותר להיות מובילות שוק בתחומן. מבין עשר החברות שנבחרו ב-2019, 8 גייסו סכומים משמעותיים וחברה אחת נוספת נרכשה.

להרשמה לכנס Mind The Tech NY לחצו כאן

מימין ארז שחר, בועז דינטי וסיון שמרי דהן, צילום: מאיר כהן מימין ארז שחר, בועז דינטי וסיון שמרי דהן | צילום: מאיר כהן מימין ארז שחר, בועז דינטי וסיון שמרי דהן, צילום: מאיר כהן

את הקפיצה המשמעותית ביותר רשמה חברת הסייבר סניק (Snyk) שפתחה את 2020 עם הודעה על סבב D בסך 150 מיליון דולר לפי שווי של למעלה ממיליארד דולר. זאת רק חודשים ספורים אחרי סבב גיוס של 70 מיליארד דולר בשלהי 2019. החברה מסרה אז גם שבמהלך 2019 הוכפלו ההכנסות השנתיות שלה פי 4 והיא צירפה לקוחות מובילים בשוק כמו גוגל, סיילספורס ו-Intuit.

עוד חברה שהצליחה לדחוס שני סבבים מרשימים בהפרש של פחות משנה היא חברת הסייבר BigID, שפיתחה פלטפורמה שמאפשרת לאירגונים לנהל את מדיניות פרטיות המידע שלהם. החברה רשמה שני גיוסים רציפים של 50 מיליון דולר, האחרון בינואר 2020.

לעומתה, חברת אינדיג'י (Indegy), העוסקת בהגנה על תשתיות תעשייתיות, נרכשה על ידי חברת הסייבר האמריקאית Tenable בסוף השנה שעברה בעסקה של 78 מיליון דולר במזומן. וגם נציגות אחרות ברשימה לא אכזבו: DayTwo שמפתחת טכנולוגיה להמלצות תזונה גייסה מאז 36 מיליון דולר; חברת Siemplify שמפתחת פלטפורמת ניהול אבטחה לאנליסטים בצוותי סייבר גייסה 30 מיליון דולר, והחברות Augury (טכנולוגיה לאיתור תקלות במערכות ומכונות) ו-Tipa (חברת קלינטק שפיתחה אריזות מתכלות ביולוגית) גייסו כל אחת 25 מיליון דולר.

"יש בשוק יזמים מעולים עם יכולות ביצוע מצוינות המתאימות לבניית חברות המעסיקות מאות עובדים ומניבות הכנסות העולות על 100 מיליון דולר", מסביר דינטי את תנופת הצמיחה שרשמו החברות המשתתפות. "היצע הכסף בשוק מאפשר לחברות לעכב מחשבות על אקזיט מוקדם ולהשקיע בצמיחת החברה באופן אורגני ואנאורגני. אנחנו רואים היום יותר חברות שעושות רכישות משמעותיות כחלק מתהליך הצמיחה.

"בשנים האחרונות חלה גם תפנית במודלים העסקיים החדשים של מכירות תוכנה SaaS מודל ה- Land and expand ו- In bound sales. כל ההתפתחויות האלו משחקות לטובת החברות הישראליות ומאפשרות להם לייצר בסיס מכירות משמעותי יעיל ומהיר".

גם השנה תבחר קומרה רשימה דומה של עשר חברות. ההרשמה לתחרות פתוחה לסטארט-אפים מכל התחומים עם מכירות הגבוהות מ-2 מיליון דולר ונמוכות מ-8 מיליון דולר. במהלך החודש הקרוב יעברו המועמדות תהליך של סינון ובדיקה המושתת על המוצר, הטכנולוגיה, גודל השוק, יתרון תחרותי, קצב הצמיחה פוטנציאל ועוד. חלקם יזומנו בזמן הקרוב לפרזנטציה מקצועית מול צוות שיפוט שיכלול את השותפים בקומרה קפיטל ובכירים מ- EY, קוואלקום ונצ'רס, לאומיטק, SVP, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ועוד.

ההכרזה על הזוכים תהיה בכנס Mind The Tech בניו יורק, ב-31 במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות