אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
280 אלף קשישים יקבלו כרטיסי "פטור מתור" צילום: חיים הורנשטיין

280 אלף קשישים יקבלו כרטיסי "פטור מתור"

החוק הפוטר קשישים בני 80 ומעלה מתורים ברשויות ציבוריות ובבנקים עבר לפני שלוש שנים אבל יישומו היה חלקי בלבד. הכרטיס נועד לחסוך לקשישים עימותים ואי נעימויות

19.02.2020, 13:22 | שחר אילן

הביטוח הלאומי יחלק לכ-280 אלף קשישים בני 80 ומעלה כרטיסי פטור מתור. החוק שקבע את זכותם לפטור מתור עבר בכנסת לפני שלוש שנים אך זכה ליישום חלקי בלבד. זאת, בשל חוסר המודעות של הארגונים השונים, של הקשישים עצמם וכן אי נעימות לדרוש לעקוף את התור. על רקע זה החליטו המשרד לשוויון חברתי ומשרד העבודה והרווחה לחלק לקשישים כרטיסים רשמיים המעניקים להם את הפטור.

קשישים (ארכיון), צילום: Huskyherz/Pixabay קשישים (ארכיון) | צילום: Huskyherz/Pixabay קשישים (ארכיון), צילום: Huskyherz/Pixabay

בין השירותים והמקומות שעליהם חל החוק - כל המשרדים הממשלתיים והיחידות הקשורות אליהם, רשויות מקומיות, ביטוח לאומי, רכבת ישראל, סניפי דואר, בנקים, גנים לאומיים ועוד. כמו כן, הם זכאים לפטור מתור בכל החנויות הגדולות (לפחות 250 מ"ר) ובאתרים לאומיים.

מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר אמר ש"הכרטיס יחסוך למחזיק אותו ווכוחים ואי נעימויות עם הסובבים אותו. תוצר הלוואי המבורך שלו הוא עידוד האזרחים הוותיקים לצאת מביתם להפגת הבדידות". השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל הביעה תקווה ש”הכרטיס יצמצם את הביורוקרטיה עבור האזרחים הוותיקים. שר העבודה הורווחה אופיר אקוניס אמר ש"האזרחים הוותיקים בדרך כלל לא עומדים על זכויתיהם ועלינו לוודא שהחוק יישם והזכויות יינתנו להם ללא עיכובים".

יו"ר שדולת הגמלאים, ח"כ איציק שמולי מהעבודה הגדיר בתגובה את היוזמה, "בדיחה זולה שכולה על חשבון האוכלוסייה המבוגרת. במקום למחזר יוזמות וחוקים קודמים שלי ושל אחרים, עדיף היה שהממשלה הזו תתעסק בדברים החשובים. יש אלפי קשישים שסובלים מעוני ובדידות, חלקם גם לא מסוגלים לחמם בימים האלה את הבתים, והממשלה בתגובה הוסיפה להם 5 שקלים עלובים לקצבה ומתעסקת עכשיו בהנפקת כרטיסים מיותרים. עליבות לשמה״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות