אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום שאחרי פינוי הקריה: מגדלים עם מאות יח"ד ואלפי שטחי משרדים ומסחר צילום: שאטרסטוק

היום שאחרי פינוי הקריה: מגדלים עם מאות יח"ד ואלפי שטחי משרדים ומסחר

מדובר על תכנון ראשוני לחטיבת קרקע בשטח 32 דונם ועליה יוקמו כ-250 אלף מ"ר בנוי הכוללים 750 יח"ד מסחר תעסוקה ושטחי ציבור במגדלים בגובה 40-60 קומות

19.02.2020, 13:31 | ענת דניאלי
עיריית תל אביב ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) מקדמות תוכנית ענק למגדלים שיבנו בשטח שיפונו בבסיס הקריה. מדובר על תכנון ראשוני לחטיבת קרקע בשטח 32 דונם ועליה יוקמו כ-250 אלף מ״ר בנוי הכוללים 750 יח״ד מסחר תעסוקה ושטחי ציבור במגדלים בגובה 40-60 קומות.

המתחם האמור שוכן בדופן הצפונית של רחוב קפלן בין צומת דרך בגין ועד פרויקט מתחם הכנרית שכיום במקום מוקם פרויקט ענק (מגדלי דה וינצ׳י) של קנדה ישראל ואקרו נדל״ן. בחלקה המערבי של חטיבת הקרקע מתוכנן פארק משולב בבניינים לשימור של המושבה שרונה, בדומה לפארק שרונה הקיים.

הדמיית הקריה בת"א אחרי הפינוי הדמיית הקריה בת"א אחרי הפינוי הדמיית הקריה בת"א אחרי הפינוי

מעיריית תל אביב הוסיפו כי תוכנית המתאר העירונית תא/5000 קבעה אזור זה כמע"ר (מרכז עסקים ראשי) מטרופוליני סמוך למערכות הסעה המונית - הרכבת הכבדה, הקו האדום של הרכבת הקלה ובעתיד גם המטרו. כמו כן, משום שמדובר בשלבים ראשוניים של תכנון שעוד לא עבר כל אישור סטטוטרי - אין כל לוחות זמנים לקידום התכנון או ליציאה לשיווק הקרקע במכרזי רמ״י והתחלת הבנייה במקום.

פינוי מחנה הקריה הנו כחלק מהסכם שוה״ם בין משרד האוצר משרד הביטחון ורמ״י שנועד לשיווק והעתקת מחנות צה״ל במסגרתו מתוכנן לפנות כ-1,000 דונם שטחי בסיסים השוכנים באזורי הביקוש בגוש דן ובחיפה. באזור המרכז צפויים לפינוי מחנה הקריה, צריפין שהתפנה בחלקו, תל השומר סירקין ועוד.

לפני כשבוע חתמו משרדי הממשלה כאמור על הסכם משלים לשוה״ם ובמסגרתו בכל שנה עד 2028 יפנה משרד הביטחון בין מאות לאלפי דונמים באופן שיאפשר לרמ״י לשווק את הקרקעות הללו. ההסכם כולל גם כי בתוך 5-6 שנים יושלם מהלך פינוי ׳קרן הקריה׳ שטח של 27 דונמים משטחי הקריה ובו תכנון של 4 מגדלים בני 50-80 קומות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות