אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים ויליגר מגדילים האחזקות בויליפוד - רכשו בעקיפין מניות מרמי לוי צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

האחים ויליגר מגדילים האחזקות בויליפוד - רכשו בעקיפין מניות מרמי לוי

יוסי וצביקה ויליגר רכשו מלוי 26% ממניות חברת BSD הלונדונית תמורת 33 מיליון שקל; BSD מחזיקה 10% ממניות ויליפוד ולכן האחים מבססים את שליטתם עוד יותר בחברת יבוא המזון

19.02.2020, 14:56 | נווית זומר

פרידה סופית בין רמי לוילאחים צביקה ויוסי ויליגר: לכלכליסט נודע כי לוי ושותפתו, חברת טעמן, מכרו את מניותיהם (26%) בחברת BSD, שמחזיקה בשרשור ב-10% ממניות ויליפוד.

קראו עוד בכלכליסט

המניות נמכרו לאחים יוסי וצביקה ויליגר, בעלי חברת יבוא המזון ויליפוד, תמורת 33 מיליון שקל (לפי מחיר של 25 פני למניה). מניות BSD נסחרות בבורסה הלונדונית וכעת בכוונת האחים למחוק אותן מהמסחר.

צביקה ויוסי ויליגר, צילום: אוראל כהן צביקה ויוסי ויליגר | צילום: אוראל כהן צביקה ויוסי ויליגר, צילום: אוראל כהן

בעקבות הרכישה, האחים ויליגר מבססים עוד יותר את שליטתם בויליפוד, בעוד רמי לוי וטעמן נשארים בשליטה על BGI הנסחרת בבורסת ת"א, לתוכה יצקו לאחרונה את פעילות הנדל"ן והמלונאות שלהם.

בחזרה להיסטוריה: המניות שנמכרו כעת, עברו בזמנו לידי לוי וטעמן (חברת BGI) במסגרת הסדר פשרה עם אלכסיי גרטובוי שהיה בעל השליטה ב-BGI ובויליפוד: בחודש מאי 2018 קבע בית המשפט כי על גרטובוי להעביר את המניות לידי טעמן ורמי לוי. מדובר במניות שניתנו בזמנו כביטחון כנגד הלוואה משנת 2016 בסך 10 מיליון דולר שהשניים העמידו לו וגרוטובי לא פרע אותה. הרקע להלוואה: לפני שלוש שנים לוי וטעמן תכננו לרכוש את הבעלות על חברת ויליפוד בשותפות עם גרטובי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות