אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל רוכשת חברת איסוף ועיבוד נתונים דיגיטליים בכ-25-29 מיליון דולר צילום: עמית שעל

כיל רוכשת חברת איסוף ועיבוד נתונים דיגיטליים בכ-25-29 מיליון דולר

הרכישה מצטרפת לשיתוף הפעולה של החברה עם אמזון לפיתוח פלטפורמת שירותים דיגיטליים; רביב צולר, מנכ"ל כיל: "הרכישה מקדמת את מהירות החדירה שלנו לשוק, ומאפשרת מענה לאנשי מקצוע בתחום החקלאות לשיפור תפוקות, על רקע הגידול בביקוש העולמי למזון"

19.02.2020, 15:08 | צלי גרינברג
חברת כימיקלים לישראל הודיעה היום (ד') כי רכשה את חברת Growers Holdings האמריקנית, הפועלת בתחום עיבוד וניתוח נתונים חקלאיים, לפיתוח פתרונות חדשניים עבור החברה. החברה לא ציינה את גובה הרכישה, אך לכלכליסט נודע כי כיל שילמה כ-25-29 מיליון דולר עבור החברה.

קראו עוד בכלכליסט

Growers הקימה פלטפורמה דיגיטלית האוספת ומעבדת נתונים חקלאיים ומעניקה לעוסקים בתחום החקלאות המלצות, מבוססות הנתונים שאספה, כדי לאפשר להם לקבל החלטות עסקיות מדויקות יותר.

רביב צולר, מנכ"ל כיל, צילום: דן לב רביב צולר, מנכ"ל כיל | צילום: דן לב רביב צולר, מנכ"ל כיל, צילום: דן לב

הרכישה מצטרפת להודעת החברה מספטמבר האחרון על שיתוף פעולה עם אמזון ווב סרוויס (AWS) לפיתוח פלטפורמת שירותים דיגיטליים עבור המגזר החקלאי. הפלטפורמה המשותפת עם אמזון עתידה גם היא לשקלל נתונים מהשטח, מהאינטרנט וממקורות אקדמיים, ותפעל להפיק תובנות עבור העוסקים בתחום באמצעות ניתוח הנתונים.

רביב צולר, מנכ"ל כיל, אמר לכלכליסט כי "הרכישה של Growers מגיעה בהמשך למהלך שהתחלנו לפני כשנה עם פיתוח הפלטפורמה הדיגיטלית החדשנית שלנו (עם אמזון). הרכישה מקדמת את מהירות החדירה שלנו לשוק, תוך מתן מענה ייחודי לאנשי המקצוע בתחום החקלאות, לשיפור בתפוקות החקלאות ובקיימות, על רקע הגידול בביקוש העולמי למזון".

Growers, הממוקמת בראלי, עיר הבירה של צפון קרולינה ארה"ב, מעסיקה צוות של מנתחי נתונים, מהנדסים, מפתחים ואגרונומים, ומשרתת לקוחות ממדינות שונות בארה"ב.

סטיבן ולנסין, מייסד ומנכ"ל Growers, מסר במסגרת הודעת החברה, כי "אנו מאמינים כי קיימת הזדמנות להוביל לעתיד בר-קיימא ורווחי יותר על ידי ניצול טוב יותר של נתונים חקלאיים. החיבור עם כיל לא צפוי לשנות ההתנהלות השוטפת, אם כי אנו מצפים שהידע הייחודי שלה, הגישה לאקוסיסטם הטכנולוגי בישראל, ויכולותיה הנרחבות של כיל, יאפשרו לנו לספק ערך גדול יותר ללקוחותינו לאורך זמן".

ולנסין צפוי להמשיך בתפקידו כמנכ"ל Growers והחברה תמשיך בפעילותה לצד המשך פיתוח פתרונות טכנולוגיים עבור כיל. כיל נסחרת בבורסות תל אביב וניו יורק ארה"ב בשווי של 4.99 מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות