אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה לא כדאי לציין את הכתובת על תגית המזוודה? צילום: MAKERCRATE.COM

סודות החופשה

למה לא כדאי לציין את הכתובת על תגית המזוודה?

החשש שלא למצוא את המטען שלנו על המסוע אחרי טיסה, עלול למרוט את עצביו של הנוסע המיומן ביותר. אז איך כדאי להבטיח שמזוודה אבודה תגיע אלינו בחזרה?

22.02.2020, 07:48 | שירות כלכליסט
זמן ההמתנה למזוודה שלנו בתום טיסה ליד קרוסלת המטען, והחשש שלא למצוא אותה משייטת במסוע, עלולים למרוט את עצביו של הנוסע המיומן ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

למרבה המזל, בימים אלה חברות התעופה טובות מתמיד בהשבת מזוודות אבודות לבעליהן. לפי עיתון הלוס אנג'לס טיימס, החברות יאתרו כ-97% מהמטען האבוד והוא יוחזר תוך יומיים לבעליו.  

נוסע ממתין למזוודה. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק נוסע ממתין למזוודה. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק נוסע ממתין למזוודה. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

כדי להבטיח שתשיבו אליכם מזוודה שאבדה, עליכם לנקוט כמה צעדים פשוטים לפני ההגעה לנמל התעופה, כשאתם מתכוננים לטיסה. קודם כל, יש להצמיד תגי זיהוי באופן קבוע על כל מזוודה שלכם, שבהם יהיו רשומים פרטיכם באופן קריא וברור. הכי חשוב כמובן זה לרשום את שמכם המלא, מספר טלפון וכתובת אי-מייל.

אולם, לגבי השאלה האם לרשום גם את כתובת המגורים שלכם על תגית המזוודה, ישנן כמה דעות. לפי אחת מהן, כדאי להימנע מלעשות זאת. לפי העיתון USA Today, הסיבה לכך היא ש"כך יש פחות סיכוי שהבית שלך ייהפך מטרה לשוד בזמן היעדרותך".

תגית מזוודה, צילום: MAKERCRATE.COM תגית מזוודה | צילום: MAKERCRATE.COM תגית מזוודה, צילום: MAKERCRATE.COM

לפי סברה אחרת, כדאי לרשום את כתובת המקום בו תשהו במהלך הנסיעה שלכם וזו דרך טובה שייצרו איתכם קשר ותקבלו את המזוודה האבודה שלכם בחזרה, במידה ואבדה בטיסה היוצאת. תוכלו לרשום את המידע על תגית נייר קטנה, בנוסף לתגית המזוודה הקבועה שלכם. אם אתם מודאגים מאובדן המטען בטיסה חזרה, שיקלו לרשום את כתובת של מקום עבודתכם, במקום את כתובת המגורים שלכם.

למרות הצורך בהוספת תגי מזוודה עם מידע אישי, מטעמי בטיחות, כדאי להמנע בעת נסיעה לחו"ל מלצרף סממנים שיעידו על הלאום שלכם, כמו למשל תגי מזוודות עם דגל, או כל סממן בולט אחר. כמו כן, רצוי שתשתמשו בתג מזוודה עם כיסוי, כך שהמידע שרשום עליו לא יהיה חשוף וזמין לכל מי שעומד לידכם.

מזוודות במסוע, צילום: שאטרסטוק מזוודות במסוע | צילום: שאטרסטוק מזוודות במסוע, צילום: שאטרסטוק

לבסוף, כגיבוי, כיתבו מייל הכולל תמונה של המזוודה שלכם, את מידותיה ופרטי הקשר שלכם (מספר טלפון וכתובת העבודה), שתוכלו להעביר לחברת התעופה במקרה שתאבד.

כדאי לכם לבצע את הפעולות הללו כדי להבטיח שתקבלו בחזרה את המזוודה שלכם, במידה שאבדה. אך למרות כל אלו, השאלה איזה מידע כדאי לרשום בתג המזוודה שלכם, ודאי תתייתר בקרוב.
 
תגי מזוודות דיגיטליים מספקים כבר כיום דרך בטוחה לעקוב אחר הכבודה שלכם והם מאפשרים לעובדי נמלי תעופה לסרוק אותם, על מנת לקבל מידע אישי.

כך למשל, התג האלקטרוני של חברת Rimowa's, מובנה במזוודות שהיא מייצרת, ותגיות מזוודה של חברת bagI יכולים להציג מידע על נסיעות ולאפשר לעובדי נמל התעופה לעקוב אחר מזוודות באופן פרטי ובטוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
תשמעו סיפור
לפני כעשר שנים (או יותר, מי סופר...), כששיפצו טרמינל 1 והחזירו לכשירות, הייתי עד לניסוי שישו למערך הסעת המזוודות; הסיעו שם 15 - 20 מזוודות ש- כך נאמר לי - ננטשו ולא באו לאספן בנתב'ג. על אחת מהן היה שם וכתובת בת''א. חיפשתי הטלפון, מצאתי...והגברת מהצד השני מאוד התפלאה... קרוב משפחה שלה אכן איבד מזוודתו, וזו - כך נאמר לו בנתב''ג - לא נמצאת... אז...כן, הם לא טורחים לחפש בעלי מטען, אפילו לא את המאמץ הפשוט הזה שלקח לי אולי 3 דקות. נתב''ג. אבל - בשורה: יש סיכוי טוב שהמצב שם השתפר מאוד בשנים האחרונות.
נמר  |  24.02.20
לכל התגובות