אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפידות קפיטל בהצעת רכש למניות סאני במחיר הגבוה ב-15.7% ממחיר הסגירה צילום: אוראל כהן

לפידות קפיטל בהצעת רכש למניות סאני במחיר הגבוה ב-15.7% ממחיר הסגירה

מדובר בהצעת רכש מלאה ל-3.6 מיליון ממניותיה של סאני אלקטרוניקה, המהוות 24.78% ממניות החברה - מניית סאני מזנקת; התמורה הכוללת של הצעת הרכש תעמוד על 13.5 מיליון שקל

20.02.2020, 13:30 | יניב רחימי

חברת לפידות קפיטלמפרסמת הצעת רכש מלאה ל-3.6 מיליון ממניותיה של סאני אלקטרוניקה, המהוות 24.78% ממניות החברה. התמורה הכוללת של הצעת הרכש תעמוד על 13.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בהצעת הרכש מצוין כי מחצית מהמניות אותן לפידות קפיטל מבקשת לרכוש, מצויות בידי לפידות-חלץ (שותפות בשליטת לפידות קפיטל), לוקסנבורג השקעות, לוקסנבורג חיתום, ולוקסנבורג ניהול תיקים (חברות בשליטת בעל השליטה בלפידות קפיטל, יעקב לוקסנבורג), דורון לוקסנבורג, ושרון לוקסנבורג (אחיו ובתו של בעל השליטה).

יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות קפיטל, צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות קפיטל | צילום: אוראל כהן יעקב לוקסנבורג בעל השליטה בלפידות קפיטל, צילום: אוראל כהן

לפידות קפיטל מציעה לרכוש את מניות סאני אלקטורניקה לפי מחיר של 3.75 שקל למניה. מחיר זה גבוה ב-16.7% משער הנעילה של המניה ערב פרסום הצעת הרכש. עם זאת, המחיר נמוך מההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של סאני אלקטרוניקה, שלפי הדוחות האחרונים שפורסמו ליום ה-30 ביוני 2019, עמד על 4.3 שקל למניה.

בתגובה לפרסום הצעת הרכש המלאה, מניית סאני אלקטרוניקה מגיבה בעליות שערים חדות של 20% ונכון לרגע זה היא נסחרת במחיר של 3.9 שקל למניה. מחיר זה גבוה ב-4% מהמחיר בהצעת הרכש והוא מגלם את הציפיות של המשקיעים ל"מקצה שיפורים" בהצעת הרכש של לפידות קפיטל.

בינואר השנה הושלם הסדר החוב של אפריקה השקעות והשליטה בחברה עברה ללפידות קפיטל (80%) ולאלטשולר שחם גמל ופנסיה (20%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות