אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט השיקה את אפליקציית אופיס החדשה לאייפון ואנדרואיד צילום מסך: youtube

מיקרוסופט השיקה את אפליקציית אופיס החדשה לאייפון ואנדרואיד

שלא כמו בגרסאות הקודמות, הפעם איחדה החברה את שלוש האפליקציות העיקריות שלה, וורד, אקסל ופאוור פוינט לאפליקציה אחת. המטרה: להקל על המשתמשים לעבור בין אפליקציה אחת לשנייה במכשירי המובייל

20.02.2020, 19:57 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט השיקה את הגרסה החדשה שלה לאופיס עבור אייפון ואנדרואיד. שלא כמו בגרסאות הקודמות, הפעם איחדה החברה את שלוש האפליקציות העיקריות שלה, וורד, אקסל ופאוור פוינט לאפליקציה אחת.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון הוא להקל על המשתמשים לעבור בין אפליקציה אחת לשנייה, במכשירי מובייל בעלי יכולות מולטיטאסקינג מוגבלות ביותר.  

האפליקציות אופיס וורד, אקסל ופאוור פוינט מאוחדות באפליקציה אחת, צילום מסך: youtube האפליקציות אופיס וורד, אקסל ופאוור פוינט מאוחדות באפליקציה אחת | צילום מסך: youtube האפליקציות אופיס וורד, אקסל ופאוור פוינט מאוחדות באפליקציה אחת, צילום מסך: youtube

כך ניתן לסרוק מסמך PDF ולהעבירו למצגת פאוור פוינט למשל, או אפילו לסרוק תכנים כתובים, טקסטים וטבלאות ולהמיר אותם ישירות לפורמט דיגיטלי תואם.

יש גם תמיכה מלאה בשלל שירותי אחסון ענן כגון דרופבוקס, בוקס, גוגל דרייב ואייקלאוד של אפל למשל. זה חוסך את הצורך להסתמך על שירות הענן של מיקרוסופט ולשתף משם לשאר השירותים. בנוסף הוסיפה מיקרוסופט תמיכה בזיהוי קול והמרתו לטקסט, כמו שירות התמלול של גוגל שזמין כבר זמן רב לכרום וגם לגרסאות המחשבים של אופיס.  

בנוסף, גם הממשק של האפליקציות שופר ומותאם כעת לטאבלטי אנדרואיד (באופן מוגבל בינתיים) ובאייפד בהמשך. ישנו גם ממשק כרטיסיות חדש לאקסל שמותאם לשימוש במכשירים בעלי מסך ארוך וגבוה כמו בסמארטפונים, אקסל עוצב במקור לשימוש על מסכים מרובעים או רחבים וגלילה אופקית של שורות ועמודות במסך עם תצוגה מאונכת מגושמת הרבה יותר לשימוש. השימוש בכרטיסיות מקל מאוד על עריכה, עדכון וכתיבה של טבלאות אקסל על סמארטפונים.

גם פאוור פוינט מקבל ממשק חדש עם אפשרות ליצור טיוטה של מצגת. השיקול שהנחה את מפתחי מיקרוסופט הוא שפעמים רבות כתיבת מצגת מתחילה בנקודות שלאחר מכן מורחבות עם תכנים נוספים. הממשק החדש מאפשר לייצר את הטיוטות האלה על מסך הסמארטפון למשל בדרך למשרד ולהמשיך את הכתיבה שלהן לאחר מכן על המחשב. הוא מאפשר לכתוב תיאורים ונקודות קצרות שיומרו לאחר מכן לכרטיסיות מצגת.

עם זאת יש לציין שלא כל התכונות זמינות כבר עכשיו באפליקציה החדשה. בחלק מהמקרים הן יהיו זמינות בחודשים הקרובים. עם זאת תוכלו להוריד את האפליקציה כבר עכשיו לאייפון או לאנדרואיד, חשוב גם לציין שאם אתם רוצים - עדיין ניתן להשתמש באפליקציות הנפרדות של וורד, אקסל ופאוור פוינט, אך אז לא תוכלו ליהנות מהשדרוגים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות