אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולדמן זאקס: אתם שאננים, הירידות מהתפרצות הקורונה יגיעו צילום: רויטרס

נגיף הקורונה

גולדמן זאקס: אתם שאננים, הירידות מהתפרצות הקורונה יגיעו

לדברי אסטרטג המניות העולמי הראשי בבנק ההשקעות, "הסיכונים לתיקון הם גדולים". לדבריו, הירידות בשווקים אחרי הסארס אמנם היו זמניות, אבל כלכלת סין היום גדולה פי 6 והפסד ימי העבודה בסין משול להשבתה לא מתוכננת של המשק האמריקאי למשך חודשיים

21.02.2020, 10:20 | שירות כלכליסט

על רקע המשך המגמה החיובית בשבועות האחרונים בוול סטריט, ובעוד שהמשקיעים אולי כבר התעייפו לשמוע עד כמה הם שאננים מהתפשטות הקורונה - מזהירים בבנק ההשקעות גולדמן זאקס בדיוק מפני השאננות הזו.

קראו עוד בכלכליסט

"בטווח הקרוב... אנחנו מאמינים שהסיכון הגדול הוא שההשפעה של נגיף הקורונה על הרווחים עלולה להוריד את מחירי המניות הנוכחיים. הסיכונים לתיקון הם גדולים", אמר ללקוחות אסטרטג המניות העולמי הראשי בבנק, פיטר אופנהיימר (Peter Oppenheimer).

לדברי אופנהיימר, התפרצות הסארס ב-2003 מגלה אמנם שהירידות בשווקים במצב כזה הן לרוב זמניות, אולם חשוב להבין שכלכלת סין גדולה כיום פי 6 לעומת מה שהיתה אז, התיירות הסינית מהווה 0.4% מהתמ"ג העולמי והפסד ימי העבודה בסין בשל הנגיף שווה ערך להשבתה לא מתוכננת של המשק האמריקאי למשך חודשיים.

קורונה, צילום: גטי אימג קורונה | צילום: גטי אימג'ס קורונה, צילום: גטי אימג

בדבריו, אופנהיימר התייחס לאזהרת ההכנסות שפרסמה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל בנוגע לרבעון הראשון של השנה - שלא טלטלה יותר מדי את השוק בארה"ב - וציין כי החברה הציגה רווחים טובים מהצפוי ברבעון הרביעי.

"במהלך הרבעון הרביעי, חמש המניות הגדולות במדד S&P 500 (פייסבוק, אמזון, אפל, מיקרוסופט ואלפבית), הציגו עלייה מפתיעה ברווחים של יותר מ-20%, בהשוואה לעלייה של 4% בלבד שרשמו בממוצע כל החברות במדד S&P 500. כל חולשה של אחת מחמש החברות האלו ושל חברות אחרות עשויה להקטין את אומדני הרווחים", אמר אופנהיימר.

לסיום, אופנהיימר מפציר בלקוחותיו שלא להסתמך על הערכות שווי בשוקי האג"ח בהשוואה לשוקי המניות כדי להתחסן מפני הנסיגה במניות. "זה לא שוק דובי, אבל המסר הוא - אל תלחצו על כפתור הנודניק".  

משרדי גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: רויטרס משרדי גולדמן זאקס בניו יורק | צילום: רויטרס משרדי גולדמן זאקס בניו יורק, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
בגולדמן שכחו משהו, בעידן החדש הכל אפשרי
גם אם תהיה קטסטרופה של של משבר חוב יחד עם מחיקת ערך אדירה משווקי ההון וקריסה של הבורסה וחדלות פירעון של אנשים, חברות ומדינות. פשוט מורידים את הריביות עמוק לטריטוריה שלילית ומבצעים הרחבה כמותית בעזרת הדפסת כסף אדירה ומתואמת של כל הבנקים המרכזיים הגדולים בעולם וככה מפמפמים את השוק העולמי בכמויות אדירות של כסף וחוזרים לשגרה. אפשר להמשיך ככה גם עוד עשור עד שהמטבעות יאבדו לגמרי את הערך שלהם וישתמשו בהם במקום בנייר טואלט כי זה יהיה השימוש היחיד שלהם. מה שמדאיג יותר מהמצב הזה זאת העובדה שהוא בלתי נמנע כי כבר היום רמות החוב גבוהות מדי מכדי לחזור לריבית נורמלית ושווקים שלא תלויים בהזרמת כסף ככה שהדרך היחידה היא הדרך הנוכחית עד סוף עידן הכלכלה המוניטרית.
קיטאי  |  21.02.20
1.
ההדפסה של הכסף היא הדבר העיקרי שמשפיע, כל השאר שול
הניסוי המוניטרי הגדול בהיסטוריה יתפוצץ לכולנו בפרצוף כמו שהוא התפוצץ בעבר (בקנה מידה קטן יותר) לא ניתן להדפיס ולהדפיס בלי הפסקה ולהניח שהכול ימשיך כרגיל. למרות שצריך לומר ביושר שאין לפד ברירה. החוב גדול מידי ולא ישולם לעולם, ארהב לא יכולה להגיע לחדלות פירעון כרגע כי היא מחזיקה את העולם הפיננסי, אז הדבר היחיד שנשאר זה להדפיס עוד ועוד ולשחוק את המטבע עד שלא יהיה שווה כלום יותר. ביטקוין וזהב הם הגידור היחיד.
מאקרו  |  21.02.20