אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרה החדשה של סין: הקורונה מתפשט במהירות בבתי הכלא צילום: REUTERS

נגיף הקורונה

הצרה החדשה של סין: הקורונה מתפשט במהירות בבתי הכלא

הרשויות במדינה דיווחו הבוקר על 512 מקרים של הידבקות בנגיף בארבעה בתי כלא - שניים מהם במחוז חוביי. שלושה בעלי תפקידים בכירים הודחו. כלכלנים בנומורה: "בתי סוהר הופכים לשדה הקרב הקטלני החדש"

21.02.2020, 11:17 | שירות כלכליסט

סין דיווחה על כ-512 מקרים של הידבקות בנגיף הקורונה מארבעה בתי כלא, שניים מהם נמצאים במחוז חוביי, מרכז ההתפרצות. על כך מדווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

בחוביי, ישנם 230 מקרי COVID-19 (השם המדעי של זן הקורונה החדש) בכלא הנשים של ווהאן ו-41 מקרים בכלא שיינג האנג'ין, כך דיווח הבוקר (ו') העיתון של המחוז.

בנוסף, עדכנה הבוקר (ו') ועדת הבריאות של מחוז חוביי את מספר המקרים המאומתים כלפי מעלה, והוסיפה אליהם דוח ממחלקת בתי הסוהר שגילה כי במערכת שלה התגלו 271 מקרים, 51 מהם נכללו בעבר ברשומות האזוריות.

בדיקת קורונה, צילום: אי פי איי בדיקת קורונה | צילום: אי פי איי בדיקת קורונה, צילום: אי פי איי

בצפון, כלא רנצ'נג שבמחוז שנדונג דיווח על 207 מקרים מאומתים של הנגיף, כך לפי דיווח של סוכנות הידיעות הממשלתית, שינואה (Xinhua), שבו נכתב גם כי שבעה מהנדבקים הם קצינים בבתי הסוהר ואילו השאר אסירים. הקצינים החלו לדווח על תסמינים כבר בתחילת פברואר.

שיי וויג'ין, ראש מחלקת השיפוט המחוזית הורחק מתפקידו. סוכנות הידיעות הממשלתית דיווחה כי עזיבתו הייתה תוצאה של עבודת מנע ובקרה לא מספקת של המגיפה, וכי כעת כל החולים מטופלים ומבודדים.

גם בכלא שיליפנג שבמחוז ג'ג'יאנג דווח על 34 מקרי הדבקה, ביניהם 27 מקרים חדשים מאז אתמול (ה'). על פי התקשורת הסינית, כולם אסירים. שני גורמים הורחקו מתפקידם במקרה זה, לפי דיווח של העיתון גלובל טיימס, כלי תקשורת נוסף בבעלות המדינה.

לפני שפורסמו המספרים המעודכנים במחוז חוביי, הוועדה לבריאות לאומית של סין אמרה כי היו 889 מקרים מאושרים ב-20 בפברואר. סך המקרים שאושרו עומד כעת על 76,772. מניין המתים בסין עצמה עומד על 2,236 עד כה ומספר המתים הכולל בעולם עומד על 2,247.

"בתי סוהר הופכים לשדה הקרב הקטלני החדש", אמרו כלכלנים מ-Nomura מוקדם יותר הבוקר (ו'), לאחר שהצביעו על כך כי ישנה חזרה פתאומית של מקרים חדשים מחוץ לחוביי.

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג, חובש מסכה | צילום: REUTERS נשיא סין שי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות