אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התפרצות הקורונה באיראן מדאיגה את העולם: "לא קשורה לסין" צילום: אי פי איי

נגיף הקורונה

התפרצות הקורונה באיראן מדאיגה את העולם: "לא קשורה לסין"

תוך יומיים בלבד התגלו באיראן 18 מקרים חדשים של קורונה וארבעה בני אדם נפטרו מהמחלה. ארגון הבריאות העולמי מזהיר כי מדובר במקרים "מדאיגים מאוד"

21.02.2020, 22:30 | שירות כלכליסט
ארגון הבריאות העולמי טוען כי התפרצות של נגיף הקורונה באיראן בימים האחרונים היא "מדאיגה מאוד". תוך יומיים זיהו גורמי הבריאות במדינה 18 מקרים חדשים של הנגיף ואירעו ארבעה מקרי מוות. מוקדם יותר באותו יום אישרה איראן 13 מקרי הידבקות בנגיף, מה שהביא את סך כל המקרים שנתגלו במדינה ל-18. שבעה אנשים עם הנגיף אובחנו בעיר קום, ארבעה אחרים אובחנו בטהראן ושניים נוספים בגילן. התפרצות הנגיף באיראן נמצאה קשורה להידבקות בקנדה ולהידבקות נוספת של אשה בת 45 בלבנון.

ילד עם מסכה בסין, צילום: רויטרס ילד עם מסכה בסין | צילום: רויטרס ילד עם מסכה בסין, צילום: רויטרס

"המקרים שאנו רואים בשאר העולם, ואינם קשורים לווהאן או לסין, הם מאוד מדאיגים", אמר מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי טדרוס אדנהום ג'בריוס. על פי ג'בריוס, פקידי הבריאות מקבלים מידע על החולים באיראן, אך "עלינו לעסוק בהם ביתר שאת". לדבריו, "חלון ההזדמנויות שלנו הולך ומצטמצם, עלינו לפעול במהירות", אמר. הוא גם הזהיר: "ההתפרצות הזו עדיין יכולה ללכת לכל כיוון."

"למערכת הבריאות של איראן יש את היכולת הבסיסית לאתר ולהכיל את הנגיף", אמר ד"ר ג'ואד מג'ור, עוזר מנהל מוכנות חירום של ארגון הבריאות העולמי. גורמי הבריאות העולמיים אמרו כי הם עדיין מודאגים מההתפשטות הפוטנציאלית של הנגיף למדינות עם מערכות בריאות חלשות יותר. מחוץ לסין ישנם 1,152 מקרים ברחבי 26 מדינות, כולל שמונה מקרי מוות, אמר טדרוס.

גורמי הבריאות העולמיים אמרו כי מחלת הנשימה מסוגלת להתפשט באמצעות מגע בין אדם לאדם, טיפות הנישאות דרך התעטשויות ושיעול, וחיידקים שנשארים על חפצים דוממים. אין טיפולים מוכחים לנגיף החדש.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות