אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה המחוזית אישרה את תוכנית המתאר של באר יעקב: תוסיף ליישוב 85 אלף תושבים צילום: עמית שעל

הוועדה המחוזית אישרה את תוכנית המתאר של באר יעקב: תוסיף ליישוב 85 אלף תושבים

התוכנית כוללת תוספת של 7,700 יח"ד ומתווספת ל-19 אלף יח"ד שכבר אושרו בשטח מחנה צריפין; קצב גידול האוכלוסייה ביישוב הוא מהמהירים בישראל; התנאי לתוספת יחידות דיור – הגעת המטרו

23.02.2020, 13:12 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה למתן תוקף את תוכנית המתאר לבאר יעקב המשתרעת על שטח של 9,500 דונם וכוללת תוספת חלקים ממחנה צריפין המתנה.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית כוללת תוספת של 7,700 יח"ד שיתווספו ל-19,300 יח"ד שכבר אושרו, מרביתן בתחום מחנה צריפין המתפנה, כך שבסה"כ מדובר בתוספת של 27,000 יח"ד שייתנו מענה להיקף אוכלוסייה של כ-85,000 תושבים.

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית מקצה שטחים ציבוריים הדרושים עבור מוסדות ציבור בהיקף של 650,000 מ"ר שטחים פתוחים בתוכם פארק עירוני חדש בהיקף של 1,066 דונם ומבנים כלל עירוניים, אצטדיון כדורגל ומגרשי ספורט. כמו כן, התוכנית קובעת את רחוב נעמי שמר כרחוב העירוני הראשי לבאר יעקב. 

באר יעקב (ארכיון), צילום: עמית מגל באר יעקב (ארכיון) | צילום: עמית מגל באר יעקב (ארכיון), צילום: עמית מגל

בהחלטה התייחסה הוועדה לאפשרות לתוספת זכויות בנייה על רקע התכנון המתהווה למערכות הסעת המונים וקידום תוכנית המתאר הארצית למטרו. הוועדה ציינה כי היות והקמת "הקו החום" מוטלת בספק ומיקומן של תחנות המטרו עדיין אינו ידוע בוודאות, ניתן יהיה לקדם את התוכנית שאושרה כאשר הנושא יתבהר.

מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן אמר על אישור התוכנית, כי "תוכנית המתאר מקשרת בין כל חלקי העיר ע"י ציר תחבורה ציבורית והופכת את באר יעקב ליישוב עירוני בעל פוטנציאל פיתוח כלכלי ואורבני איכותי".

באר יעקב הוא אחד היישובים שמספר התושבים בו זינק בצורה חדה במהלך העשור האחרון, ולאור התוכניות החדשות היישוב צפוי לצמוח במהירות גם בשנים הקרובות. בשנת 2010 עוד מנה היישוב מספר נמוך של כ-12 אלף תושבים וכיום הוא מונה למעלה מ-26 אלף תושבים. כאמור תוספת היח"ד צפויה להגדיל את התושבים בערך פי 9 בהשוואה למצב ב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות