אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברה להגנת הטבע: יש לקבע את יעד ייצור החשמל הירוק לעשור הקרוב לכ-50%

החברה להגנת הטבע: יש לקבע את יעד ייצור החשמל הירוק לעשור הקרוב לכ-50%

תגובת החברה מגיעה בתגובה לקול הקורא שהוציאה רשות החשמל לפני שהיא מחליטה להעלות את רף הייצור של החשמל ה"ירוק" מכ-17% כיום לרף חדש של כ-30% בעוד כעשר שנים

23.02.2020, 16:15 | ליאור גוטמן

"אנו קוראים לרשות החשמל להעמיד את יעד ייצור החשמל באמצעות אנרגיות מתחדשות לשנת 2030 על לפחות 50%, ולבסס את התוספת, ביחס לתוכניות המאושרות או הנמצאות בהליכי תכנון מתקדמים, על פיתוח של אנרגיה סולארית בשטחים בנויים, מפותחים ומופרים, ובאמצעות דו שימוש" - כך מציעה החברה להגנת טבע, זאת בתגובה לקול הקורא שהוציאה רשות החשמל לפני שהיא מחליטה להעלות את רף הייצור של החשמל ה"ירוק" מכ-17% כיום לרף חדש של כ-30% בעוד כעשר שנים.

טורבינת רוח, צילום: אנלייט טורבינת רוח | צילום: אנלייט טורבינת רוח, צילום: אנלייט

כזכור, ממשלת ישראל קבעה בעבר שעד שנת 2014 לפחות 5% מייצור החשמל יתבצע תוך שימוש באנרגיות מתחדשות, ועד 2020 שיעור ייצור החשמל ה"ירוק" יוכפל. בפועל נכון לשנת 2020 סך היצור נע סביב 7%, והיעד החדש עוד לא נקבע.

לפי החברה להגנת הטבע היעד החדש יושג תוך ניצול מבנים קיימים תוך ניסיונם לשמור על שטחים אחרים. "ככל שנמתין עם הניצול של השטחים הפתוחים לטובת אנרגיה סולארית, כך נאפשר את הפיתוח והמחקר של ייצור אנרגיה סולארית בדו-שימוש עם חקלאות, וכך נאפשר ניצול עתידי מיטבי של שטחים אלו - חקלאות על הקרקע וסולארי מעליה. נזכיר כי טכנולוגיות ושיטות אלו הן בחיתוליהן ולכן ייקח עוד זמן עד אשר ניתן יהיה ליישמם בקנה מידה גדול", הם אומרים, ומזכירים את השפעת חוות הרוח על נדידת הציפורים. הפתרון לתפיסתם יהיה קירוי של מבני תעשיה, חממות, מאגרי מים ומבני ציבור אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות