אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירים בהייטק: הקפאת תקציב רשות החדשנות - פגיעה אנושה בענף צילום: סיוון פרג'

פרסום ראשון

בכירים בהייטק: הקפאת תקציב רשות החדשנות - פגיעה אנושה בענף

למעלה מ-170 נציגים מחברות סטארט-אפ, משקיעי הון סיכון ופורום החממות חתמו על עצומה הקוראת לממשלת המעבר להחזיר את המימון לפרויקטים

23.02.2020, 16:50 | מאיר אורבך

למעלה מ-170 נציגים מחברות סטארט-אפ, משקיעי הון סיכון ופורום החממות חתמו על עצומה בהובלת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI), אשר קוראת לממשלת המעבר להתעשת- להחזיר את המימון לפרויקטים ולהציל את התעשייה המקומית.

קראו עוד בכלכליסט

בשל היעדר תקציב מסודר למדינה, רשות החדשנות מקפיאה העברות כספים לפרויקטים בתחום ההייטק ומדעי החיים; בכך חונקת הממשלה עורק משמעותי אשר אמור להזרים חמצן לתעשיית הייטק הישראלי.

בין החותמים ניתן למצוא את הקרנות ויולה, tlv partners, Ofek Ventures , Glilot Capital Partners, Lool Ventures, Our Crowd, Israel Secondary Fund, Triventures, צState of Mind ועוד.

קרין מאיר רובינשטיין, צילום: סיוון פרג קרין מאיר רובינשטיין | צילום: סיוון פרג' קרין מאיר רובינשטיין, צילום: סיוון פרג

קרין מאיר רובינשטיין, מנכ"לית ונשיאת האיגוד הישראלי לתעשיות מתקדמות (IATI) ציינה כי "אי המשילות הקיימת כיום והעובדה שאנו עומדים בפני מערכות בחירות שלישית בזמן כל כך קצר מייצרות אנדרלמוסיה ושיתוק. אי קבלת החלטות והשהיית תקציבים מביאות לפגיעה אנושה וקריטית בכל תעשיית ההייטק ומדעי החיים ושאר התעשיות המתקדמות אשר חיות בסביבה עסקית גלובלית. אי יציבות עסקית תביא לבריחת משקיעים, דבר אשר עתיד להוביל לאיבוד עליונות עולמית ולאיבוד הכנסות עתידיות עצומות לקופת מדינת ישראל.

האקוסיסטם הטכנולוגי הישראלי הוא הקטר של המשק היום, אשר אחראי למחצית היצוא של מדינת ישראל וקיימת חשיבות עצומה למידת הוודאות העסקית ולקלות של עשיית עסקים אשר תאפשר את המשך צמיחתו".

לדברי אהרון אהרון מנכ"ל רשות חדשנות, "נרשמו נזקים של כ-900 מיליון שקל לכ-900 פרויקטים שונים כבר בחציון הראשון של 2020".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות