אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה השביתה במכון התקנים צילום: יריב כץ

הסתיימה השביתה במכון התקנים

העובדים שבתו מיום רביעי שעבר בטענה לצעדים חד צדדיים של ההנהלה, הפוגעים בזכויותיהם, על רקע הרפורמה ההמקיפה המיושמת במכון בימים אלה. היום סוכם בין ההנהלה לעובדים על מו"מ אינטנסיבי ביניהם

24.02.2020, 13:36 | שירות כלכליסט

בעקבות השביתה שהוכרזה על ידי ועד עובדי מכון התקנים בשבוע שעבר, זימן הבוקר (ב'), שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן את מנכ"ל מכון התקנים, גלעד גולוב ויו"ר ועד העובדים, סמי שלום. הצדדים הסכימו על סיום השביתה באופן מיידי ופתיחה במו"מ אינטנסיבי בין הנהלת המכון לוועד העובדים, במטרה להגיע להבנות לטווח ארוך.

עובדי מכון התקנים פתחו  ביום רביעי שעבר (19.2) בשביתה בטענה לצעדים חד צדדיים של ההנהלה, הפוגעים בזכויותיהם. זאת על רקע הרפורמה ההמקיפה המיושמת במכון בימים אלה. המשמעות: כ-30 אלף היבואנים שמשרת המכון, לא יכולים להכניס סחורה לישראל מכיוון שאינה עוברת בדיקות תקן, כמו מוצרי חשמל, תינוקות, תאורה ועוד.

בניין מכון התקנים, צילום: יריב כץ בניין מכון התקנים | צילום: יריב כץ בניין מכון התקנים, צילום: יריב כץ

במכון התקנים מועסקים כ-1,000 עובדים. באוגוסט האחרון הכריז הוועד על סכסוך עבודה, בטענה כי הרפורמה, שנכנסה בחודש דצמבר האחרון לפעימה השלישית שלה, מיושמת במהירות ובאופן שאינו תואם להסכם הקיבוצי הקיים מולה.

בין היתר נטען, כי בכוונת ההנהלה לבטל את ההסכמים הקיבוציים, לפגוע בקידום עובדים ולהכניס מיקור חוץ שיאפשר לגופים מהארץ ומחו"ל לבצע חלק מהפעילויות שהיו מבוצעות עד עתה באופן בלעדי על ידי המכון.

בנוסף נטען כי ההנהלה אינה נוקטת בשקיפות ומסתירה מידע בנושאים שעשויים להשפיע על תנאי העסקתם. העובדים החלו כבר אתמול בצעדים ארגוניים במהלכם השביתו את העבודה למשך שעה, קיימו אסיפת הסברה, ובערב ישבו למו"מ עם ההנהלה אך זה נקלע למבוי סתום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות