אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נהגי אגד תעבורה: נשבות מחרתיים בגלל העיכוב במו"מ על הסכם קיבוצי  צילום: גדי קבלו

נהגי אגד תעבורה: נשבות מחרתיים בגלל העיכוב במו"מ על הסכם קיבוצי

לטענתם, "ההנהלה מתבצרת ומוכנה לשינוים מינוריים בלבד"; בין הקווים שיושבתו, בנתניה, מעלה אדומים, מבשרת ציון, וקווים שונים בירושלים

24.02.2020, 17:35 | ליאור גוטמן

ועד העובדים של אגד תעבורה, המאוגד ב"כוח לעובדים", הודיע הערב (ב') שהוא ישבית מחרתיים (ד') את פעילות החברה ל-12 שעות, החל משעה 05:00 בבוקר. (אגד תעבורה הוקמה ב-2006 ע"י איחוד החברות אגד פלוס תעבורה ואגד אישי).

לטענת הוועד הסיבה לשביתה מקורה במחאת הנהגים על מה שהם מכנים "גרירת רגליים מצד ההנהלה במו"מ לכינון הסכם קיבוצי בחברה ובתהליך הגישור אשר מתקיים זה מספר שבועות".

בין הקווים שיושבתו, כל קווי התחבורה בנתניה, מעלה אדומים, מבשרת ציון, וקווים שונים בירושלים.

     , צילום: גדי קבלו צילום: גדי קבלו      , צילום: גדי קבלו

עוד אומרים בוועד העובדים, שהנהלת החברה מסרבת לדרישות שונות לרבות תוספת סיכון לנהגים בגוש עציון ובעוטף בנימין, קווים בהם חשופים הנהגים לאיומי זריקות אבנים ומקרי אלימות מרובים מצד תושבים ביישובים מסויימים; תוספות לנסיעות לילה, הכרה בוותק ותשלום אש"ל.

העיצומים בחברת אגד תעבורה לא נולדו אתמול והם מלווים את פעילות החברה בשנה האחרונה. בוועד מזכירים שבעקבות בקשת בית הדין לעבודה בירושלים ההנהלה והעובדים נכנסו להליך גישור עם ההנהלה בחסות הממונה ליחסי עבודה במשרד הכלכלה לשעבר עו"ד מירב הלוי, אולם גם במסגרת זו לטענתם הנהלת החברה מסרבת להתקדם.

ראיד משעל, יו"ר וועד העובדים: "במהלך תשע ישיבות ניסינו לבוא לקראת ההנהלה ככל שיכלנו - התפשרנו על 3 מליון שקל והתמקדנו בדרישות בסיסיות בלבד, אך ההנהלה מתבצרת ומוכנה לשינוים מינוריים בלבד. במה מדובר בסופו של דבר?. אנחנו מסכנים את חיינו מדי יום בקווים בגוש עציון ובעוטף בנימין. מביש שאנחנו נאלצים להילחם על זכות בסיסית כמו תוספת סיכון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות